Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nové vagóniky na Detskej železnici

22. 12. 2018

Detská železnica dostala pod stromček švajčiarsky vagón
Je to prvý z dvoch krytých a vykurovaných, v interiéri má vlastnú piecku.

21. december 2018 SITA

Prvý z krytých vagónikov pre Detskú železnicu Košice dorazil do Čermeľa.
Ako informoval predseda občianskeho združenia Detská železnica Ľubomír Lehotský, vagón prevážali na veľkom ťahači s návesom po ceste z Rumunska do Košíc.
Úzkokoľajné vagóny pôvodne slúžili vo Švajčiarsku a v Rumunsku ich železničiari upravovali na podmienky košickej detskej železnice.

Vnútorný interiér ostal originálny

Je to prvý z dvoch krytých a vykurovaných vagónov, v interiéri má vlastnú piecku, takže sa bude môcť využívať aj v zime. Vnútorný interiér ostal originálny. Vozeň je priestrannejší ako naše doterajšie a zmestí sa doň viac ľudí. Vonkajší exteriér sa musel zmeniť, aby vyhovoval našej prevádzke,“ povedal Lehotský.
Dodal, že hoci ho už zaparkovali v Čermeli, skúšky na trati budú robiť až v budúcom roku.
Podľa Lehotského by mal druhý vozeň prísť do Čermeľa neskôr, ale oba začnú slúžiť už pri slávnostnom otvorení novej sezóny v máji.
Chcem poďakovať všetkým, čo sa zapojili do zbierky, ktorá ešte pokračuje. Zatiaľ sme vyzbierali okolo 3 000 eur, no verím, že peniažky ešte pribudnú. Očakávam, že švajčiarske vozne, ktoré už môžeme označiť za historické, zaujmú a prilákajú do Čermeľa viac ľudí,“ uviedol Lehotský.
Lehotský potvrdil, že v novej sezóne pribudne na košickej detskej železnici nová atrakcia – drezina. Prvú z troch plánovaných už majú.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.