Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Malý kultúrny priestor v meste

Cieľom projektu Malý kultúrny priestor v meste je vytvorenie experimentálneho objektu, ktorý je predmetom skúmania jeho samotnej konštrukcie z ekologicky neškodných alebo recyklovaných materiálov. Projekt chce ukázať možnosti spojenia profesionálnej umeleckej tvorby v súčasnej architektúre s využitím alternatívnych materiálov. Vie sa prispôsobiť prostrediu, v ktorom má byť postavený a svojou nápadnosťou a tvarom reprezentuje alternatívne využitie druhotných materiálov. Pavilón bude umiestňovaný na miestach, kde je predpoklad vytvorenia kultúrnej aktivity, a tým by mal vzbudiť záujem miestnych obyvateľov.
Téma pavilónov sa objavuje prevažne v obdobiach, kedy sa viac diskutuje o budúcnosti architektúry a sú jedným zo spôsobov hľadania jej nastávajúcej formy a upozorňujú na sociálne, estetické či morálne problémy. Mesto Košice sa stalo nositeľom titulu Európske hlavné mesto kultúry pre rok 2013, s čím súvisí aj zintenzívňovanie kultúrneho života a zlepšovanie životných podmienok obyvateľov.
Pavilón má oživovať verejné priestory a upozorňovať na kultúrne dianie v meste a zároveň na recykláciu - znovuzrodenie materiálov. Experimentálny objekt je teda pavilónom, ktorý poukazuje na tieto problémy.
Projekt Malý kultúrny priestor v meste je spoluorganizovaný s inštitúciou Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013, Interface s Fakultou umení na Technickej univerzite v Košiciach a nadšencami, ktorí sa s touto myšlienkou stotožnili.
Počas roku 2010 prebiehali s tým spojené workshopy a iné aktivity, ktorých cieľom bolo nájsť myšlienku, navrhnúť a postaviť objekt, ktorý by splnil požiadavky projektu.
www.kulturnypriestor.sk

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.