Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Mobilný pavilón - White Noise

Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 stavia na Námestí osloboditeľov pred Auparkom unikátny pavilón, ktorý korešponduje s projektom Umenie vo verejnom priestore / Public Art Days.

Viacúčelový mobilný pavilón viedensko-salzburského architektonického ateliéru SOMA pod názvom White Noise vznikol v roku 2011. Bol už prezentovaný v Salzburgu a v Maribore (EHMK 2012). Zvláštna konštrukcia objektu vďaka svojmu tvaru pripomína ježka.

Vytvorí scénu pre sériu kultúrnych podujatí, výstavu rakúskeho dizajnu, architektúry, koncerty, projekcie a pod. Zároveň táto dočasná architektúra bude slúžiť na prezentáciu a promovanie aktivít novovzniknutej Kunstahalle / Haly umenia v Košiciach.

http://www.kosice2013.sk/pred-auparkom-rastie-jezko/

AUSTRIAN DESIGN – Prekvapivo geniálne je rozsiahlou prehliadkou aktuálnych konceptov rakúskeho priemyselného, produktového, nábytkárskeho, módneho a šperkového dizajnu. Výstava sa koná pri príležitosti Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013 v prekvapujúco geniálnom pavilóne kultúry a umenia „white noise“ od rakúskeho tímu architektov Soma Architekten.
 

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.