Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Košická noc múzeí a galérií 2016

21. 5. 2016

Košické múzeá a galérie opäť otvoria na jednu noc svoje brány, aby ste sa mohli preniesť do dôb minulých a pozrieť si, ale aj vyskúšať, prečo bola minulosť taká výnimočná.
Rovnako ako po iné roky, i v tomto sa 10 kultúrnych inštitúcií združilo v téme, ktorá charakterizuje nielen Košice ako také, ale aj ich tohtoročnú pýchu – titul Európske mesto športu 2016. Áno, uhádli ste správne – v roku 2016 sa bude v košických múzeách a galériách snúbiť história a umenie so športom.

 

Ak tejto záľube neholdujete, nezúfajte. Nemusíte robiť drepy ani hádzať guľou. Práve naopak, pútavou a interaktívnou formou sa zoznámite s pravidlami boxu, vyskúšate si streľbu z luku a zablúdite do histórie, ktorú písal košický ženský basketbal.
Ani na tých, ktorí šport radšej robia, než sa o ňom len učia, sa nezabúda. Hlavná ulica sa totiž už o 17:00 premení na cyklistickú dráhu plnú retro bicyklov počas „Retro bike jazdy“, ktorú zaplníte práve vy. Ak máte doma bicykle, ktoré do tejto kategórie spadajú, pokojne si ich so sebou prineste a pomôžte otvoriť tento, už 6. ročník Košickej noci múzeí a galérií!
Ak by vám aj bicyklovanie bolo málo, a zatúžite po náročnejšej fyzickej aktivite, potom sa o 18:00 pristavte pod Urbanovou vežou, kde bude natiahnutá bedmintonová sieť za jediným účelom – snahou o vytvorenie svetového rekordu v hraní bedmintonu.

 

Toto všetko, no aj omnoho viac na vás bude čakať 21. mája 2016 od 17:00 do polnoci.

Zapojené múzeá a galérie
Slovenské technické múzeum v Košiciach
Východoslovenské múzeum
Východoslovenská galéria
Múzeum Vojtecha Löfflera
Šopa Gallery

Zoznam kultúrnych inštitúcií
Tabačka
Kino Úsmev
Detská železnica
Galéria Eckedrt
Kaštieľ Krásna
Odevný ateliér Júlie Zelenej

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.