Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - BIKE2013 - Košice - Hejce

Ďalšia cykloetapa projektu BIKE2013 -> Hejce (HU)


Košice - Nižná Myšľa - Ždaňa - Trstené - Kéked - Abaújvar - Zsujta - Gonc - Hejce - Hidasnémeti - Tornyosnémeti - Milhosť - Kechnec/Seňa - Belža - Čaňa - Geča - Valaliky - Kokšov-Bakša - Košice

 
ŠTART V SOBOTU, 25.MÁJA O 10:00 Z KRÁSNEJ

 

Pri spoznávaní východného Slovensko zájdeme aj trošku za hranice, presnejšie do Maďarska, do oblasti, ktorá zasahuje aj na Slovensko - Tokaj. Naším cieľom bude pamätník vojakov, ktorí tragicky zahynuli pri páde vojenského špeciálu. Po páde zahynulo 41 ľudí, iba jeden prežil.
Trasa začína pri nultom cyklopoludníku a pokračuje po hlavnej ceste pri obci Nižná Hutka, Nižná Myšľa a Ždaňa. Za poslednou slovenskou obcou, Trstené pri Hornáde prechádzame cez poľnú cestu na územie Maďarska. Prechádzame cez dedinku Kéked, Abaújvar, Zsujta a cez mesto Gonc.  Prejdeme dedinku Goncruszka a smerom na juh pokračujeme do dediny Hejce. Vraciame sa späť až do dedinky Goncruszka kde odbočíme vľavo do mesta Hidasnémeti a Tornyosnémeti, čož je posledná dedinka pred hranicami. Prechádzame dedinou Kechnec, Seňa, Belža až k Čanianským jazerám. Odtiaľ cez Valaliky a Kokšov-Bakšu späť k nultému cyklopoludníku.

http://bike2013.webnode.sk/trasy/kosice-hejce-kosice/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.