Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Cyklotrasa Čaňa - Gyňov - Trstené pri Hornáde - Ždaňa - Čaňa

Na dvoch kolesách z Košíc až do Sárospataku - Cyklistom bez hraníc

V rámci projektu prihraničnej spolupráce súvisiaceho s vytvorením súvislej 72 km cyklotrasy prechádzajúcej cez 18 obcí z Košíc do Sárospataku sa na slovenskej strane začali na jeseň minulého roku stavebné práce. Tie si žiadajú menšie zásahy do prírody. Obnovu topoľovej aleje medzi Ždaňou a Čaňou, spevnenie koruny ochrannej hrádze pri Gyňove aj osadenie pilierov lávky v Trstenom pri Hornáde. Výrazne sa však zvýši bezpečnosť pohybu cyklistov a chodcov medzi jednotlivými obcami. Cyklotrasa prechádza štátnou hranicou po zrekonštruovanej ceste cez Skároš do Ždane, odtiaľ po novovybudovanom cyklochodníku vedľa cesty do Čane až k železničnému priecestiu, ďalej okolo jazera Tajvan po novom asfaltovom úseku do Gyňova s pokračovaním k Hornádu. Medzi obcami Gyňov a Trstené pri Hornáde pribudne závesná lávka cez rieku a po zrekonštruovanej ceste medzi obcami bude možné prejsť bicyklom späť do Skároša. Prostredníctvom projektu postavia firmy Strabag a Eurovia Košice 12 km úsek cyklotrasy, pribudnú tri odpočívadlá a vyše sto orientačných tabúľ. Slovensko do projektu investuje 764 173,50 eur. Nenávratná dotácia od Európskej únie je vo výške 649 547,91 eur, štátny rozpočet Slovenskej republiky prispeje sumou 76 417,40 eur. Zvyšok uhradia zúčastnené obce. Projekt bude ukončený v júni tohto roku.
www.regionhornad.sk
 


Zobraziť Cyklotrasa Čaňa - Gyňov - Trstené - Ždaňa - Čaňa na väčšej mape

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

znacenie a stav cyklo trasy

(i1, 1. 11. 2016 17:44)

http://www.mtbiker.sk/forum/mtb-akcie-vyjazdy/vyjazdy-v-okoli-ke-t12053-14760.html

dobra investicia

(cykloturista, 10. 6. 2015 14:39)

Cykloturista sa dotrepe od Hanisky do Cane po rozbitej ceste plnej rychlych aut...V Cani hlada cykloznacku odpocku na novovybudovany usek s cyklolavkou , ale nedohlada sa, potom instinktivne zaboci na krizovatke smer Gynov , po niekolkych km, treba zabocit dolava na ten novy usek, ale to sa treba iba dovtipit, naco je nam cykloznacka...potom asi kilometer rozbitej cesty, potom asi 2 km noveho useku a nasledne spominanan hladana cyklolavka.... ked na toto bolo preinvestovanych spominanych 764 173,50 dakujem pekne... Treba sa ist pozriet par km za hranice ako maju vyzerat cyklotrasy

kde sú odpočívadlá

(patrik, 9. 3. 2014 21:04)

Rád by som vedel kde sú odpočívadlá, taktiež kde je použitých 12 km asfaltu, pretože od štátnej cesty pri obci Gyňov k Hornádu (lávka v Trstenom pri hornáde) je dosť rozbitá cesta bola len zaplátaná a je to v extraviláne obce Gyňov.

Mapa?

(Peter, 5. 3. 2014 9:12)

Ocenil by som mapu tejto cyklotrasy, medzi Kosicami a Sárospataku.

Mapa?

(Peter, 5. 3. 2014 9:11)

Ocenil by som mapu tejto cyklotrasy, medzi Kosicami a Sárospataku.

chybajuce značky

(cyklodoprava, 31. 12. 2012 17:24)

podla fotiek nie je na trase ani jedna značka ktora by navigovala cyklistov. Hovorim o dopravných značkach nie o cykloturistickych.