Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nová cyklotrasa Ťahanovce - Družstevná pri Hornáde

Mestské lesy Košice a.s. upravili a vyznačili novú cyklotrasu vedúcu z obce Ťahanovce do Družstevnej pri Hornáde. Na trase je jeden cca 50m úsek, kde je odporúčané bicykel tlačiť, z dôvodu väčšieho klesanie/stúpanie. Celkovo ale trasa nie je veľmi náročná, aj keď jedna jej časť zatiaľ nie je ujazdená.
Symbolické otvorenie tejto trasy, spojené so spoločným prejazdom, je plánované na 3.5.2018 o 10.hod.

 

Fotka Mestské lesy Košice a.s.

www.facebook.com/mestskelesykosice

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zosadni z Bicykla ?

(Slavo Análnický, 4. 5. 2018 13:10)

TOTO JE CYKLOTRASA? Ved to je hnoj, to nevedeli natiahnuť novú asvaltku všade ? v Iných štátoch mate všetko prepojené s cyklotrasami, tuna ti napíšu že otvorili cyklotrasu za tisícky eur a pritom je to len udupaná hlina a kamene !!! To si robíte srandu ? Výsmech občanov Košíc.. tu sa zase rozkradlo a šetrilo jak sa len dalo :(

Re: Zosadni z Bicykla ? Velke sklamanie

(Milka, 4. 5. 2018 21:14)

Suhlasim s Vami, bola som na otvoreni cyklotrasy, bolo to pre mna velke sklamanie, trasa je sice sprejazdnena, pred dvomi rokmi som po nej isla, no vtedy bola zarastena zihlavou, no islo sa po nej lepsie, ako teraz. Mestske lesy sa sice snazili, no neurobili bohvieco, ocistili existujucu cestu, oznacili ju znackami, rozryli ju mechanizmami, no neodstranili kamenie a po mechanizmoch ostala rozorana, je samy kopcek, sama jama. Jazda po nej mi nesposobila potesenie.Ked citam, kolko tato cesta stala, mi prislo zle. Zase len niekto zhrabol peniaze. Hlavne, ze sa Mestske lesy a starostovia chvalili, co pre cyklistov urobili. Cakala som, ze bude vyasfaltovana, ako na Furcianskom lese. Ak chceli nieco urobit pre cyklistov a postarat sa o ich bezpecnost, mali vyasfaltovat cestu popri Hornade od Sudkov smerom k tunelu,okolo zahradiek az do Druzstevnej. Bezpecnost mohli vyriesit lavkou napojenou na zeleznicny most.

Re: Zosadni z Bicykla ?

(Slavo, 6. 5. 2018 21:36)

chod sa kolobezkovat na hlavnu :)

Re: Re: Zosadni z Bicykla ?

(Vlado, 7. 5. 2018 6:57)

O čom to rozprávaš, aká kolobežka? Všetci čo túto ilovitu a pieskovú "cyklocestu" kritizujú majú pravdu. V porovnaní s ostatnými cyklo smer Bankov, Nemcova dolka, Findorakova a iné sa to nedá ani porovnať. Úroveň mínus 10. Ak zaprší tak po tomto ile neprejdes, rodinný výlet - zabudni, vrcholom je ze tam zo strany z Družstevnej stretneš traktory a musíš ujsť do kriakov. Ani príjemné a ani bezpečné. Skús sa odosobniť a pozri sa na to ako bežný cyklista, ktorý si chce bicykel užiť a stráviť na ňom pekne chvíľky spolu s dieťaťom. Hanba na 100 rokov.

Re: Zosadni z Bicykla ?

(Disquas_N8, 10. 5. 2018 14:44)

Čistá pravda najmä tá posledná veta... A ďalší výsmech je zámer budovať cylkochodník Nad Jazerom smerom na Krásnu (tam už nebudú mať veľa roboty, veď na tom 5 metrov širokom chodníku pozdĺž celého jazera sa zmestia pohodlne chodci a cyklisti :), len úsek Hornádu za Džungľou statočne v plánoch obchádzajú, teda z Opátskeho, príp. z Jazera sa môžme dostať na Aničku alebo Bankov iba tým šialeným podjazdom na Palackého so stĺpmi uprostred, alebo rozbitou cestičkou užšou ako riaditka popr. pozdĺž Džungle niekoľkokrát s bicyklom na pleci obísť prerušenie mostom... Ak aj budeme akceptovať lesnú cestu ako "novú cyklotrasu" na víkend pre oddych, o.k., ale o ceste do práce, na schôdzku a pod. v rámci mesta, keď na druhom konci cesty máte stretnutie a pod. nemôže byť ani reči, lebo nie je vhodné dôjsť spotený a špinavý.... Ešte máme cyklistický stredovek a krátke neprepojené úseky cyklochodníkov nie sú hodné ovácií.... Je to smutné, aj keď to ešte nevzdávam... Možno by mali začať rozlišovať naši poslanci aj v plánoch cyklochodník turistický a dopravný, aby sme sa posunuli....

Re: Re: Zosadni z Bicykla ?

(Firka, 7. 8. 2018 13:28)

.....súhlasím je to výsmech pomenovať to ako cyklotrasa :-(

Re: Zosadni z Bicykla ?

(MB, 14. 5. 2018 14:15)

Bola som si odskúšať túto "Cyklotrasu". Čosi príšerné. Všade samé kamene, v ceste trčia korene stromov a úpravy minimálne. Kompetentný by sa mali hanbiť za takéto označenie lesného chodníka. Boli sme aj s 10 ročným dieťaťom a bolo to pre neho fakt nebezpečné.

Re: Zosadni z Bicykla ?

(Miron, 31. 5. 2018 9:08)

Cyklo trasa nemus mat asfalt ten tam vobec nechyba len nech sa ujazdi aby bola taka super ako Bankov-Jahodna a pohodicka. Cyklotrasa nieje cyklochodnik su to dva rozdielne .

Nová cyklotrasa Ťahanovce - Družstevná pri Hornáde

(Viktor , 20. 9. 2018 23:40)

Neviem išiel som tu trasu uz asi 9 krat a vôbec nič mi na nech nechýba. Nechápem prečo by tam mal byt asfalt. Za mňa palec hore.

chceme eurovelo!!!

(desperados, 1. 5. 2018 0:04)

ale to nie je stale ta medzinarodna cyklotrasa ktora sa mala staviat az do Kysaku popri hornade!! neviete nahodou co s nou je??? toto je len akasi docasna nahrada.. vramci Kosic je vramci eurovelo spraveny usek od Jazera -splavu az po zaciatok mestskej casti dzungla(cca za mostami pri zeleznicnom sou nova cyklotrasa konci a dalej nic)
co je s tym neviete nahodou? zeby nam eu vzala eurofondy ktore mali byt pouzite na tento projekt??? prip to rozkradli?

...

(eurovelo, 30. 4. 2018 22:25)

No okej ale ocenil by som viac keby zacali konecne makat na eurovelo 11