Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nové cyklochodníky na Terase

Mapa pruhov pre cyklistov na chodníkoch v mestskej časti Košice -Západ.
Niektoré sú už zrealizované.
Vaše námety a pripomienky môžete napísať v diskusii na facebooku www.facebook.com/#!/groups/cyklistavsednehodnaKosice 
alebo zaslať mailom na bicykel.kosice@gmail.com

Na uliciach Toryská, Popradská a Hronská boli vyznačené združené chodníky - pre peších aj cyklistov.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

trapne

(kosican, 1. 5. 2013 13:54)

Vazeni, tieto akoze cyklotrasy na Terase su absolutny vysmech.Na 1,5 metra sirokom chodniku namalovat ciaru aj pre bicykel moze len dement.Ten chodnik je uzky aj pre obycajnu rodinu na prechadzke.Okrem toho chodte po Toyskej ked zhora leti idiot s bicyklom, hroza.Takze takto: pokial by sa chodnik rozsiril minimalne o 1 m , tak sa mozte dohadovat , ci ma byt cyklisticka stopa vonku alebo vo vnutri.Ale co cakat na Slovensku...

Na ktorej strane chodníka cyklisti?

(Sharkan, 24. 10. 2012 14:17)

Už by sa mohlo konečne zjednotiť, na ktorej strane chodnika je pruh pre cyklistov (tá čo je bližšie ku ceste, alebo ďalej). Na triede SNP to bolo ďalej od cesty, ale po rekonštrukcii chodníkov vyznačili pre cyklistov časť bližšie ku ceste, pokračovanie smerom dole ku Amfiteátru je to na vzdialenejšej strane a tie novo vyznačené tak isto. Na Alejovej aj pri Galérii je to na strane bližšej ku ceste. Chápem, že označenie (značka na stĺpe alebo na zemi), ktorá strana je pre chodcov a ktorá pre cyklistov nemôže byť na každom kroku, ale keby to bolo jednotné, tak by som sa aj ako chodec nemotal cyklistom do trate a držal by som sa na tej správnej strane chodníka. Teraz je to všade ináč (na jednom chodníku pri ceste, na inom ďalej od cesty). A to križovanie s chodcami kvôli obrubníkom na opačnej strane cyklistického pruhu (viď obr.17-19) nemá chybu!!!!
Čakáme kým niekto dole kopcom po tme nezbadá šípky, preletí schody a budeme to komentovať, že išiel neprimeranou rýchlosťou, mal spomaliť aj kvôli autám. Ale veď to môžu byť aj deti, ktoré nemyslia na všetko. Už sa teším ako sa tam budeme tlačiť s chodcami. Bytočne si vytvárame nebezpečné kontaktné miesta. Nestálo by za to aj tu skosiť obrubníky? Doteraz nám na cyklistický pruh na skosené obrubníky chodili a zavadzali chodci, teraz to tu bude naopak.

Re: Na ktorej strane chodníka cyklisti?

(Ladislav Rovinský, 29. 10. 2012 18:54)

Preplet - Hronská (obrázky 17 - 19):
požiadali sme starostu MČ KE Západ o okamžité zjednanie nápravy.
http://bicykel-kosice.webnode.sk/news/cyklohronska/
MČ uznala našu pripomienku a sľúbila jednanie nápravy...

Som presvedčený, že pruh pre cyklistov by mal byť bližšie ku ceste :-)

STAŇTE SA ČLENMI SKUPINY CYKLISTA VŠEDNÉHO DŇA NA FACEBOOKU
https://www.facebook.com/groups/cyklistavsednehodnaKosice/?fref=ts