Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Na uličke v tráve

Hrnčiarska ulica sa od 27. júna do 6. júla zazelená. Nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry (KRUK, n.o.) si pre deti aj dospelých pripravila v poradí už dvadsiatu siedmu Prechádzku Uličkou remesiel, ktorá sa tentokrát ponesie v duchu prírody.

Našim cieľom je spríjemniť ľuďom prechádzku po Košiciach a ukázať im, že príroda má v mestskej infraštruktúre svoje stále a nenahraditeľné miesto,“ vysvetľuje Miroslava Korytková z neziskovej organizácie KRUK. O atypickú výzdobu sa postará živý trávnatý koberec s rozlohou 50 m2 či živé kvety, ktoré skrášlia okná v uličke. Počas celého týždňa si od 8:00 do 18:00 hod. pripravia prevádzky na Hrnčiarskej ulici piknikové stoly s veselými károvanými obrusmi, na ktorých sa budú podávať rôzne dobroty.

Podujatie Na uličke v tráve je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

http://hrnciarska.sk/

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nedomyslene

(shimimi, 3. 7. 2014 16:15)

po tráve sa nechodí po trave sa smeje :)

asik to kus nedomysleli. takýto projekt sa uz niekde vo svete objavil. ale trávu dali niekde do centra kde je vela asfaltu, betonu, ked bolo slnecno a ludia po tom chodili bosí.

Tráva

(Košičan, 3. 7. 2014 15:35)

Neviem načo bolo dobré dať tam tú trávu! Len je s toho bordel , špina , blato ... . Nezmysel , ako veľa vecí v tomto meste.