Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

PRIDE Dúhové Košice 2013

Pochod za práva neheterosexuálnych ľudí sa tento rok po Bratislave uskutoční aj v Košiciach.

Prvý ročník Pride Dúhové Košice 2013 sa bude konať v sobotu 28. septembra, týždeň po podobnej akcii v hlavnom meste. TASR o tom informoval za organizátorov riaditeľ pochodu Róbert Furiel.

"Chceme šíriť myšlienky prijatia nehetero ľudí aj tu, na východe. Pochod má tiež aktivizovať komunity, ktoré žijú i ďalej od hlavného mesta. Dať tým ľuďom nádej, že nie sú sami a že sa niečo dobré deje i tu, v Košiciach," uviedol Furiel.

Akcia sa bude konať od 15.00 h, miesto zhromaždenia bude podľa neho upresnené v najbližších dňoch, plánované je centrum mesta.

 

Úvodný ročník nebude obsahovať týždeň sprievodných podujatí, ani rozsiahly hudobný program na pódiu.

"Ak nás však niekto osloví s dobrou ponukou, zvážime i kultúrny program. Tento rok sa však primárne zameriame na bezchybný priebeh sprievodu. To má prioritu najmä preto, že Košice svojím titulom Európskeho hlavného mesta kultúry (EHMK) zvýrazňujú rôznorodosť európskych kultúr a presadzujú vzájomné porozumenie a povedomie medzi občanmi," povedal člen organizačného tímu Dušan Fraňo.

Ak to organizačná kapacita umožní, chceli by organizátori pripraviť aj ďalšie kultúrne podujatia do konca roka, kým majú Košice titul EHMK.

Pride Dúhové Košice 2013 i 2014 však majú prednosť. "Dúhový Pride Bratislava ukázal, aký má tento formát význam pre komunitu i celú spoločnosť. I preto túto akciu organizujeme týždeň po ňom. Verím, že v najbližších rokoch nás budú nasledovať i ďalšie, nielen krajské mestá," hovorí Furiel.

Pride Dúhové Košice je podľa jeho slov dobrovoľná nezisková akcia, zastrešená občianskym združením Saplinq a organizovaná skupinou aktivistov.

 
2. 9. 2013 11:45 | tasr
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

RE: AndrejzKE

(Ja, 29. 9. 2013 19:50)

RE: AndrejzKE

Chcem sa opytat, ktori z nich to boli, resp. ktora vlajka to je. Daj cas na videu, alebo na ktorej fotke to je vidno.

stop legalizácii zoofilie

(AndrejzKE, 29. 9. 2013 2:31)

Videl som medzi pochodistami aj ľudí s vlajkami, zastupujúci zoofilikov. Som z toho zhrozený. Nemajú LGBTI hanbu ani v tejto situácii? Združovať sa s takými ľuďmi? A ešte sa s tým vystatovať? Nepriamo tým podporovať a propagovať tých, ktorí si žiadajú legalizovanie, dekriminalizovanie a zrovnoprávnenie zoofílie a pedofílie?!? To už pred ničím sa nezastavia? ŽIadam lgbti, aby sa jasne a jednomyselne dištancovali od vykonávateľov trestných činov na bezbranných deťoch a zvieratách!! Ak sa nedištancujú = podporujú trestnú činnosť. Prečo títo podporovatelia a propagátori trestnej činnosti (zástupcovia pedofilikov a zoofilikov na tomto pochode) neboli zatknutí?!?