Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Znovuzrodenie II

28. 12. 2011

Jedná ľadová socha je už bez ruky, ďalšia bez hlavy a tretej chýba hokejka!

 

Košice 2013, n. o. prinášajú aj tento rok ľadové umenie - Znovuzrodenie II. Park pri Spievajúcej fontáne na Hlavnej ulici v Košiciach sa premení na ľadovú dielňu, v ktorej sa 19. a 20. decembra 2011 stretnú špičkoví sochári z Maďarska a Poľska, aby spoločne priamo pred očami divákov premenili kusy ľadu na sochy. Tohtoročnou témou je Kolobeh vody a života.

Päťdesiat ľadových blokov z Poľska dorazí na Hlavnú ulicu v pondelok 19. decembra, kde už od 7:00 hodiny začne na ich premene pracovať jeden tím sochárov z Maďarska a dva tímy Poliakov. Z 30-tich čírych a 20-tich bielych blokov ľadu vytvoria za dva dni priamo pred očami okoloidúcich šesť sôch. Jedna z nich bude venovaná 90. výročiu založenia ľadového hokeja v Košiciach.

Sprievodný hudobný program študentov košického Konzervatória začne v pondelok 19. decembra o 16:00 hod. Návštevníci sa ďalej môžu tešiť na súťaže, ľadový bar, v ktorom si budú môcť okrem iných nápojov vychutnať aj Košické zlato. Netradičný ľadový pult s logami Košice 2013 bol na mieru vyrobený v Maďarsku.

"Rodiny s deťmi určite poteší novinka - prvé ľadové tvorivé dielne v Košiciach pre najmenších, kde si za asistencie animátora budú môcť vyrobiť vlastnú ľadovú sochu z 200 ľadových kociek a so skutočným sochárskym náradím," prezradil manažér projektu Jozef Môcik z Košice 2013, n. o.

Sochy budú po zotmení nasvietené farebným osvetlením. "Po skúsenostiach z minulého roka, kedy boli sochy zničené, sme tento rok posilnili hliadkovú činnosť mestskej polície. Sochy by mali skrášľovať centrum mesta minimálne do utorka 21. decembra, pokiaľ počasie a okoloidúci dovolia, aj dlhšie," dodal J. Môcik.

Podujatie je priamo závislé od počasia, preto sme sa ohľadom predpovede na pondelok a utorok obrátili na meteorológov, ktorí predpokladajú, že 19. aj 20. decembra by malo v Košiciach v noci mrznúť. "Cez deň sa prechodne oteplí na niekoľko hodín na úroveň cca +2 až +3 st. Pondelok by mal byť veľmi oblačný, v utorok menej oblačnosti, prechodne snáď i slnečno. Do štvrtka sa udrží podobný ráz počasia s nočnými mrazmi a cez deň so slabým oteplením, občasným snežením, prevažne slabým. Od piatku treba rátať v nočných hodinách s oteplením (okolo 0 st.). Cez deň podobne ako v predchádzajúcich dňoch teplota slabo nad nulou ale narastá pravdepodobnosť zmiešaných zrážok," informoval nás Jozef Csaplár zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).
 

http://www.kosice2013.sk/ 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.