Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Nový prezident zavítal do Košíc

Prvá pracovná návšteva prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v metrople východného Slovenska smerovala do regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta (KP) SR v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici. Po návšteve sa prezident vybral na pešiu prechádzku centrom Košíc k Dómu sv. Alžbety.
 
„Po tejto návšteve v Košiciach môžem povedať, že som sa stretol počas prvého týždňa v úrade už so všetkými pracovníkmi kancelárie prezidenta,“ vyhlásil Kiska pred novinármi. Zároveň potvrdil, že v budúcnosti chce častejšie navštevovať slovenské regióny.
 
„Už v inauguračnom prejave som povedal, že sa chcem stretávať s ľuďmi, chcem byť v regiónoch, pretože to treba nasať, nedá sa to riešiť len z Bratislavy,“ povedal a prízvukoval, že chce navštíviť každý región v čo najkratšom čase. Zdôraznil, že v súčasnej dobe sa snaží pochopiť, ako fungujú regionálne kancelárie. „Pochopil som, že ľudia sem chodia. Potrebujú sa stretnúť s niekým, o kom vedia, že sa potom stretne s prezidentom a že ich problém sa k prezidentovi dostane. Teraz budem uvažovať o tom, ako ešte lepšie dostať prezidentský úrad k ľuďom,“doplnil Kiska.
 
Svoju návštevu KP v Košiciach označil za pracovnú a zoznamovaciu. „Nechcem na svojich návštevách v regiónoch stráviť niekde pol dňa, ale dlhšiu dobu, stretávať sa s ľuďmi, navštíviť nemocnice, školy a stretávať sa s ľuďmi, ktorí sa angažovali a niečo urobili, aby som ich povzbudil,“ dodala hlava štátu. Prezident tiež vyhlásil, že žiadne personálne zmeny v regionálnej kancelárii nepripravuje.
 
Kiska uviedol, že najbližšie zahraničné návštevy pripravuje v júli do Českej republiky, Poľskej republiky a do Rakúska. „Chcem si sadnúť s pánmi prezidentmi, prediskutovať okruhy, ktoré nás trápia v centre Európy,“ zdôraznil. Po návšteve KP sa prezident vybral na pešiu prechádzku centrom Košíc k Dómu sv. Alžbety.
 
Zdroj: TASR 

  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nj

(Joe, 7. 8. 2014 13:31)

a rovno po cyklochodniku su to prasi :)

Teším sa, že prezident prišiel do Bratislavy,

(Marika, 20. 6. 2014 19:22)

ale prečo ho zobrali na zmrzlinu práve do Aidy? Veď na Hlavnej je toľko lepších cukrární, s lepšou zmrzlinou, kde dajú väčšie kopčeky, ako v Aide... =D