Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nakrúcanie filmu Svet bez konca

22. 10. 2011
 

Celkovo 1 700 štvorcových metrov budú mať v Košiciach k dispozícii zahraniční filmári, ktorí by už dnes mali začať s prípravou či nakrúcaním filmu Svet bez konca (World Without End).

KOŠICE. Mesto už pre filmárov pripravilo rozhodnutie na zvláštne užívanie miestnych komunikácií, týka sa viacerých priestorov.

Podľa hovorkyne mesta Martiny Viktorínovej pôjde o plochy medzi hotelom Hilton a OD Dargov, Dómom sv. Alžbety a Urbanovou vežou na Hlavnej, ale aj časti pešej zóny na Alžbetinej ulici.

Takzvané zvláštne užívanie je vydané na dni od 21. do 29. 10. 2011. Na magistráte sme sa opýtali, koľko filmári zaplatia za využitie uvedených priestorov a či sa filmovanie nejako dotkne chodcov v košickej pešej zóne.

V stredu už boli veľkými plachtami pozakrývané v dóme všetky lešenia reštaurátorov, ktorí  v priečnej „lodi“ už dlhšie reštaurujú veľkú nástennú maľbu - Oslava života Františka II. Rákociho.

Vo Svete bez konca, ktorého rozpočet by mal byť 44 miliónov USD, účinkujú mnohí herci zvučných mien, kto z nich sa však objaví aj v Košiciach, zatiaľ nevedno. Film by mal uzrieť svetlo sveta (zdroj: Hospodárske noviny) v júli 2012 a súčasťou štábu má byť údajne okolo 30 kamiónov a 20 karavanov, slúžiacich pre potreby hercov.

Filmári už nakrúcali v Maďarsku, Rakúsku, do Košíc sa presúvajú z Bojníc, kde z tamojšieho zámku urobili za pár dní sídlo anglických kráľov. Nakrúcanie by malo byť ukončené približne v decembri, údajne už teraz sú však vysielacie práva predané do desiatok krajín celého sveta.

http://korzar.sme.sk/