Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Ďalšie zmeny v MHD od 15. februára

 Z dôvodu uzavretia severnej časti Štúrovej ulice (od zastávky Senný trh po križovatku Štúrova - Moyzesova) kvôli modernizácii električkovej trate dôjde od nedele (15.2.2015) k ďalším zmenám v MHD:

img_7499.jpg

Električkové linky 3 a 4 budú premávať len po Námestie osloboditeľov. Nástup a výstup bude umožnený na električkovej zastávke umiestnenej na Južnej triede. Ostatné električkové linky budú premávať v doterajších obmedzeniach.

Trolejbusové linky budú naďalej nahradené v celom úseku autobusmi.

V smere na Námestie osloboditeľov bude autobusová doprava premávať po doterajšej obchádzkovej trase cez ulice:Žižkova - Rastislavova – Kukučínova.


Naďalej je zriadená dočasná zastávka KRAJSKÝ SÚD (pod Steel arénou) pre všetky linky MHD, ktoré premávajú v tomto úseku.

Z Námestia osloboditeľov smerom k Domu umenia a Krajskému súdu bude autobusová doprava premávať po obchádzkovej trase cez ulice Roosveltova - Pribinova - Mojmírova - Galenova - Kuzmányho. V tomto smere sa mení aj umiestnenie zastávok MHD nasledovne:

- Dočasná zastávka SENNÝ TRH (platí len pre linky x6 a x7) v smere na Námestie osloboditeľov bude na Roosveltovej ulicipri "Parku na Drevenom trhu".
- Dočasná zastávka NÁMESTIE OSLOBODITEĽOV bude na križovatke Hlavnej a Roosveltovej ulice (pri "Mladosti").
- Dočasná zastávka  NÁMESTIE OSLOBODITEĽOV pre linku 11 nebude pri budove Allianz poisťovne, ale na Južnej triedepri hoteli Centrum.
- Naviac bude zriadená zastávka DOM UMENIA pre všetky autobusové linky premávajúce k zastávke Krajský súd. Umiestená bude na Timonovej ulici (pri Teledome).

Zároveň budú upravené aj trasy niektorých autobusových liniek, ktoré vynechajú zastávku Námestie osloboditeľov:

Linka 24:
V smere do Spaľovne premáva po trase Staničné námestie - Senný trh - Rušňové depo - ...
V smere na Staničné námestie premáva bez zmeny trasy.


Linka 29:
V smere na Staničné námestie premáva po trase: ... - Mlynská bašta - Vodná  - Staničné námestie.
V smere na Kavečany premáva po trase: Staničné námestie - Jakabov palác - Vodná - …


Linka 30:
V smere na Staničné námestie premáva po trase: ... - Železničná nemocnica - Pošta 2 - Staničné námestie.
V smere na zastávku Pri hati premáva po trase: Staničné námestie (východzia zastávka) - Pošta 2 - Železničná nemocnica - …


Linka 33:
V smere na Krematórium premáva po trase: Staničné námestie - Jakabov palác - Palackého - ...
V smere na Staničné námestie premáva bez zmeny trasy.

Od nedele (15.2.2015) sa upravujú aj trasy liniek 20, 31 a 32.


Vzhľadom na nové obmedzenia v MHD sa upravujú aj odchody na linkách: 10, 11, 20, 20L, 21, 23, 24, 25, 26P, 29, 30, 31, 32, 33, 51, 52, 56, 71 a 72.

 

Ostatné autobusové linky budú premávať v doterajších obmedzeniach (Námestie Maratónu mieru, Štúrova ulica a Kuzmányho ulica).


Doporučujeme cestujúcim, aby sledovali zmeny na zastávkach MHD a na internetovej stránke dopravného podnikuwww.dpmk.sk. V prípade nejasností a otázok môžu využiť nonstop infolinku DPMK - 6407 407.

http://www.dpmk.sk/aktuality/dalsie-zmeny-v-mhd-od-15-februara

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

@MArtin

(Marek, 27. 2. 2015 13:40)

Trosku scetne tvrdenie. NEdokoncili doteraz nic, iba zacinaju s dalsim rubanim, rozkopavanim a nicenim. Preco najprv nedokoncia useky ktore blokuju centrum? To Vam nenapadlo ze ma existovat nieco ako projektovy plan, ktory tu v tomto danom projekte nikto nevidel? NEbol doruceny ani pri diskusii v bielom dome. Chybaju sankcie voci dodavatelovi stavby. Neexistujuce milestones v projekte aninespominam. Do centra uz nema cenu vobec ist, vsade spina a blato, vsetko zablokovane. Budicek, tot nema uz nic s organizovanou rekonstrukciou, toto je pracka penazi. Ako pisal Dusan, dufam, ze RASIMU toto harasenie ludia spocitaju pri dalsich volbach. Toto naozaj nie je normalne!

Fajn

(Martin, 17. 2. 2015 10:30)

Konecne sa nieco robi, vodici nech si cestu najdu, alebo nech sadnu na autobus. Co som minule pozeral, tak velka vacsina aut je obsadena len jednym vodicom. Tak nech nepindaju a ked sa im rekonstrukcia nepaci, mozu ist aj pesi, vyhnu sa zapcham.
To ze trocha meskaju, to sa pri tak rozsiahlych pracach da ocakavat. Nikde ale nie je,ze by nic nerobili, vsade nieco vykazuju a snazia sa to dokoncit.
Ak tu niekto vie, v akom stadiu je projekt vystavby treminalu Sever ? Bude sa to vobec robit ? Preslo to ? Alebo je to odlozene na neurcito ?

tunel v KE, ale metro to nebude

(Dusan, 15. 2. 2015 13:50)

nechapem toho, kto dovolil firme rozkopat dalsie a daslie useky, ked este nei je dokonceny povodny usek Kuzmanyho ilica. Firma ak nestiha, tak asi jej nedovolim rozkopat dalsie casti, ved takto to nema sancu dokoncit. Co vy na to, pan Rasi??? Toto ste nedomysleli. Predpokladam, ze firma si este bude navysovat cenu v dodatkoch, lebo je to take slovenske..., namiesto toho, aby ju mesto Kosice penalizovalo. Myslim, ze v dalsich volbach sa tie penale prejavia vo vasich preferenciach !!!!

uzatvorenie

(Michal Varga, 13. 2. 2015 19:18)

uzatvoríte ale nerobíte