Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - MHD v Starom Meste od januára presmerovaná

Hlavne pre starších ľudí je náhradná doprava na Maratónca nedostatočne a nezrozumiteľne vyznačená (malé písmená na ozname, žiadne šípky, ktoré by vás nasmerovali k náhradnej zastávke).
Stačili by jednoduché značky, ako boli napr. pri rekonštrukcii križovatky pri Športovej hale (ukážka1, ukážka2)
Zastávky linky X9 sa nachádzajú na Strojárenskej - smer Amfiteáter a na Továrenskej - smer Havlíčkova.
V prípade, že sa chcete dostať na Námestie osloboditeľov, najjednoduchšie a asi aj najrýchlejšie je prejsť 1 zastávku pešo, ku Športovej hale a tam nasadnúť na linku X7.

 

Pre zväčšenie, klikni na obrázky...
img_0222.jpg

img_0225.jpg

Dopravný podnik upozorňuje cestujúcich, že od 2.januára 2015 dochádza k zmene v MHD. Dôvodom zmien je rekonštrukcia tratí na Kuzmányho a Hviezdoslavovej ulici.

Linky 2 a 7 naďalej nepremávajú.

Linka 4 naďalej premáva po skrátenej trase:  BARCA – RYBA – STANIČNÉ NÁMESTIE.

Linka 6 premáva po skrátenej trase:  AMFITEÁTER – TERASA – NÁMESTIE OSLOBODITEĽOV – STANIČNÉ NÁMESTIE.

Linka 9 premáva po zmenenej trase:  BOTANICKÁ ZÁHRADA – TERASA – ALEJOVÁ – NAD JAZEROM, VAŽECKÁ.

Linka R3 premáva ako linka R4.

Linky 3  5  R1  R2 a R4 až R8 premávajú bez zmeny trasy.

img_7375.jpg

Trasa náhradnej autobusovej linky x7 :
v smere  H A V L Í Č K O V A      S T A N I Č N É   N Á M E S T I E

Havlíčkova(električková zastávka) – Krajský úrad (autobusová zastávka linky 18) – Botanická záhrada (autobusová zastávka linky 12 na Němcovej ulici) – Technická univerzita (električková zastávka) – Zimná (električková zastávka) –Radnica Starého mesta (električková zastávka na ulici Čsl. armády) – Radnica Starého mesta (autobusová zastávka linky 17 na Moyzesovej ulici) – Slovenský rozhlas (autobusová zastávka linky 12) – Alžbetina, Rektorát UPJŠ (autobusová zastávka linky 12) – Dom umenia (autobusová zastávka linky 10) – Námestie osloboditeľov (autobusová zastávka linky 16) – Senný trh (autobusová zastávka linky 16) – Staničné námestie (autobusová zastávka linky 24)

v smere  S T A N I Č N É   N Á M E S T I E      H A V L Í Č K O V A

Staničné námestie(autobusová zastávka linky 24)  – Jakabov palác (autobusová zastávka linky 16) – Senný trh(električková zastávka) – Námestie osloboditeľov (autobusová zastávka pred Hiltonom) – Dom umenia (autobusová zastávka linky 12 na Moyzesovej ulici) – Alžbetina, Rektorát UPJŠ (autobusová zastávka linky 12) – Slovenský rozhlas(autobusová zastávka linky 17) – Radnica Starého mesta (dočasná autobusová zastávka na Moyzesovej ulici) – Radnica Starého mesta (električková zastávka na ulici Čsl. armády) – Zimná (autobusová zastávka linky 19) – Technická univerzita (autobusová zastávka linky 12) – Botanická záhrada (autobusová zastávka linky 12 na Watsonovej ulici) –Havlíčkova (autobusová zastávka linky 14).

Trasa náhradnej autobusovej linky x9 :
v smere  H A V L Í Č K O V A     A M F I T E Á T E R

Havlíčkova(električková zastávka) – Krajský úrad (električková zastávka na Komenského ulici) – Poliklinika Sever(električková zastávka) – Nám. Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého mesta(električková zastávka na ulici Čsl. armády) – Amfiteáter (dočasná zastávka v strede parkoviska)

v smere: A M F I T E Á T E R      H A V L Í Č K O V A

Amfiteáter(dočasná zastávka v strede parkoviska) – Radnica Starého mesta (električková zastávka na ulici Čsl. armády) –Radnica Starého mesta (autobusová zastávka linky 36 na Bačíkovej ulici) – Nám. Maratónu mieru (autobusová zastávka linky 36 na Továrenskej ulici) – Mlynská bašta (autobusová zastávka linky 36)– Národne námestie (dočasná zastávka na ulici Slovenskej jednoty) – Poliklinika Sever (električková zastávka na Komenského ulici) – Krajský úrad (električková zastávka) – Havlíčkova (autobusová zastávka linky 14).

 

Z dôvodu uzávierky Hviezdoslavovej ulice sa upravujú trasy niektorých autobusových liniek takto:

 

Linka 13 nemá konečnú a východziu zastávku na zastávkeNámestie Maratónu mieru, ale na zastávkeMlynská bašta.

Linka 17 v smere na Luník VIII premáva po obchádzkovej trase:... – Železničná nemocnica – Mlynská bašta (autobusová zastávka linky 36) – Národné námestie (dočasná zastávka na ulici Slovenskej jednoty)  – Poliklinika Sever (električková zastávka) – Námestie Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého mesta (električková zastávka smer Moyzesova ulica) – Radnica Starého mesta (autobusová zastávka linky 17 na Moyzesovej ulici) – Slovenský rozhlas – ...

Linka 19 v smere na KVP premáva po obchádzkovej trase:... – Železničná nemocnica – Mlynská bašta (autobusová zastávka linky 36) – Národné námestie (dočasná zastávka na ulici Slovenskej jednoty)  – Poliklinika Sever (električková zastávka) – Námestie Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého mesta (električková zastávka) – Zimná – …

Linka 22 v smere na Baňu Bankov premáva po obchádzkovej trase: ...– Tomášikova – Národné námestie (dočasná zastávka na ulici Slovenskej jednoty)  – Poliklinika Sever (električková zastávka) – Námestie Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého mesta (električková zastávka) – Zimná – …

Linka 36 v smere na KVP premáva po obchádzkovej trase: ...– Tomášikova – Národné námestie (dočasná zastávka na ulici Slovenskej jednoty)  – Poliklinika Sever (električková zastávka) – Námestie Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého mesta (električková zastávka smer Moyzesova ulica) – Radnica Starého mesta (autobusová zastávka linky 36 na Moyzesovej ulici) – Slovenský rozhlas – ...

Linka 57 premáva po zmenenej trase: Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Považská, Nová nemocnica – Botanická záhrada.

 

http://www.dpmk.sk/aktuality/doprava-v-starom-meste-od-januara-presmerovana

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Predpoklad

(Gejza, 1. 1. 2015 3:05)

Predpokladám, že "oprava" je tiež určená na dobu neurčitú plus - mínus tri, štyri roky. A ak sa mýlim, tak len v intervale.

Ešte že sa oprava na predchádzajúcom úseku skončila. Hlavne ma to teší, že Staničné námestie stihli tak ako sa plánovalo do konca tohto roka.
Veľmi to odbremení cestovanie mestom.
A tiež sa mi pozdáva, že už sprejazdnili aj ten "odstavný" pruh pri prvej časti rekonštrukcie.

Takže som spokojný a šťastný, že už je väčšina celej rekonštrukcie za nami a ostáva len krátky úsek medzi Halou a nám. MM.

Ďakujem a v tom sa asi zhodneme všetci Košičania sú vďační, za skvelo odvedenú rekonštrukciu.

Re: Predpoklad

(tisza, 1. 1. 2015 21:10)

No oni Staničné začnú asi robiť,keď rozkopú Hviezdoslavovu tak do polovice,ako to je teraz Kuzmánka v nedohľadne a už s tými 15 robošmi začínajú ďalší úsek.Kto toto z mesta dovolil,tomu sa veľmi čudujem.

uroven

(Knedlik, 1. 1. 2015 16:47)

Uroven grafiky DPMK skoncila na skicarovych mapkach... pekne..

nespokojnost

(Radovan Orol, 30. 12. 2014 16:48)

Dost mi nevyhovuje zrusenie zastavky havlickova na linkach 6,9 denne tamad chodievam ...

Re: nespokojnost

(Gejza, 1. 1. 2015 3:08)

Predpokladám, že keď raz budeš svojim vnúčatám, či pravnúčatám, rozprávať, že TADE išla električka budú sa ti smiať a vravieť, že "veď tadiaľ nikdy žiadna električka nešla"...