Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Organizácia dopravy počas uzávierky Štúrovej medzi Kuzmányho a Moyzesovou

Zmena organizácie dopravy na križovatke Štúrova - Kuzmányho - Žižkova od 1.3.2015


Z dôvodu rekonštrukcie električkovej trate na Štúrovej ulici nás od 1.februára 2015 čakajú ďalšie dopravné obmedzenia:

1/ v križovatke Štúrova – Kuzmányho – Žižkova bude CSS vypnutá, v križovatke dôjde k dočasnej zmene prednosti v jazde /hlavnou cestou bude obchádzková trasa/.

2/ v križovatke Štúrova – Moyzesova – Rastislavova bude CSS funkčná s úpravou signálneho plánu. Dopravné návestidlá pre smer Štúrova od Auparku rovno a Rastislavova doľava budú zakryté, tak isto sa zakryjú dopravné a chodecké návestidlá na priechode pre peších Tajovského /električková zastávka bude nefunkčná/. CSS križovatky bude funkčná v čase 04,30 – 00,30 h denne.

3/ v križovatke Rastislavova – Kukučínova dôjde k dočasnej zmene prednosti v jazde  /hlavnou cestou bude obchádzková trasa/. Bude dočasne zakázané odbočenie vľavo v smere Rastislavova od Štúrovej do Kukučínovej /Kulturpark/.

4/ v križovatke Toryská – Moldavská dôjde k odklonu dopravy v smere do centra na obchádzkovú trasu Moldavská – Alejová – Gemerská – Rastislavova – Južná trieda, odbočenie vľavo bude povolené iba dopravnej obsluhe.

5/ zrušené parkovacie miesta na Kukučínovej ulici budú nahradené na ulici Riznerovej, ktorá bude zjednosmernená od Kukučínovej po Skladnú.

6/ v križovatke Milosrdenstva – Rastislavova bude dočasne zrušený zákaz odbočenia vľavo od OC Astória k starej nemocnici

7/ na Moldavskej smer centrum pri Steel aréne bude dočasne zrušený zákaz odbočenia vľavo do Žriedlovej ulice

8/ v MÚK Červený rak bude zo smeru od Rožňavy doprava do centra odklonená doprava cez MÚK VSS a Južnú triedu.

9/ budú zriadené dočasné autobusové zastávky Moldavská – Zimný štadión /obojsmerne/ a Štúrova – Krajský súd /smer centrum/.

Zdroj:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 
www.ptinziniering.sk

klikni na obrázok pre zväčšenie
sturova_mapa.jpg

sturova_mapa_legenda.jpg

Podrobné výkresy dopravného značenia

sturova_mapa_2.jpgsturova_mapa_3.jpgsturova_mapa_4.jpgsturova_mapa_5.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Osvetlenie na nám. Maratónu mieru

(Jana, 30. 4. 2015 14:44)

Dobrý deň, dovoľte mi poznamenať, že na nám. Maratónu mieru keď sa zotmie, človek si nevidí pod nohy, žiadne osvetlenie, nič, úplná tma. Už to je dosť, že je potrebné prechádzať po mostíkoch, rozbitých chodníkoch a nedať tam ani osvetlenie, tak to už mi príde priveľa. Včera večer som tam spadla, takže ďakujem za starostlivosť o občanov. Prosím, aspoň sa nad tým zamyslite. Ďakujem.

kapacity

(Jozike, 28. 1. 2015 0:31)

Dovolte poznamenat, ze zakladny kamen urazu celej rekonstrukcie su kapacity.. Z denneho pozorovania vyvoja prac mi po pol roku vyplyva ze jedna partia cca 25 ludi a max. 10 strojov pracuje v etapach po 100m usekoch a tato partia sa celou stavbou viacmenej posuva.. Zial, neviem si predstavit ako a kedy tymto tempom firma DUHA planuje dorazit k cielovej zeleznicnej stanici a dokedy este ma v plane takto beztrestne komplikovat verejnu aj sukromnu dopravu v meste.

Štúrova ul.44

(Ľudovít, 26. 1. 2015 22:11)

Mám autoservis na Štúrovej ul., a pýtam sa keďže cesta bude uzatvorená,tym pádom sa ku mne zákaznici nebudu môcť dostať,kto mi zaplatí stratu keďže nebudem mať prácu a prenájom priestorov musím zaplatiť ???

Re: Štúrova ul.44

(sckesk, 26. 1. 2015 22:19)

Dobrý deň, túto otázku musíte položiť vedeniu mesta, lebo táto stránka je len mojou súkromnou stránkou o meste Košice, na ktorej informujem o dianí v ňom.

Zizkova

(Erik, 26. 1. 2015 11:12)

Dobry den, navrhujem zakaz statia na Zizkovej od krizovatky so Sturovou po Urad prace, pretoze je to tam velmi uzke uz teraz, kedze auta parkuju na obidvoch stranach cesty. Ked tam budu chodit este aj autobusy a cela premavka tak to bude problem.

Dotaz

(Rozhorčená Košičanka, 25. 1. 2015 19:00)

Plán na začatie prác je ako tak jasný, ale nikde som sa nedočítala kedy majú byť jednotlivé etapy dokončené. Je to ABSURDNÉ, aby sa rozbúralo celé mesto a nič viditeľné sa nedeje a hlavne nedokončuje. Čo sa s tým dá robiť???
Prečo sa najprv nedokončí Kuzmányho ulica?! Tá jednosmerka je veľmi obmedzujúca!

Re: Dotaz

(sckesk, 25. 1. 2015 19:09)

Rôzne média už viac krát žiadali vedenie mesta o zverejnenie harmonogramu prác, no mesto ho nebolo ochotné poskytnúť. Prečo asi?

el. trať po zimný šadion

(shimimi, 25. 1. 2015 12:49)

Podla tychto obrazkov bude funkčná trat od kruhaku po zastavku zimný štadion. Bude tu chodit električka na linke L6, voz kt8 cez vyhybnu, vyhybku kalifornia tak ako pri rekonštrikcii trianglu pri starej radnici? Alebo to bude nahradené autobusovou dopravou x6 (stan. nám -- spol. pavilon)

komentár bod 2.

(Albin Ragulský, 24. 1. 2015 20:04)

Čiže počas zakrytia semaforov pôjde cyklus v pôvodnej verzii? Lebo tým by sa stratil čas aj doba prejazdnosti križovatky.

Re: komentár bod 2.

(sckesk, 24. 1. 2015 20:22)

Dobrý deň, síce nie som autor tohto návrhu organizácie dopravy, no asi to bude tak, ako píšete. Aj pri športovej hale autá z Kuzmányho ulice nevychádzajú, no cyklus ostal zachovaný, zelená na semafore stále svietila.

Re: Re: komentár bod 2.

(Albin Ragulský, 24. 1. 2015 20:39)

Bolo by vhodné v rámci nestresovania vodičov, semafory vypnút, hlavne ked polovička dopravy tade nepojde, len dopr. obsluha, a to isté pri hlavnej pošte.

Re: komentár bod 2.

(Pavel Titl, 25. 1. 2015 6:25)

Pozdravujem. V tých situáciách nájdete: CSS Štúrova - Kuzmányho VYPNUTÁ, v križovatke Štúrova - Moyzesova ÚPRAVA PROGRAMU.