Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Počas Európskeho týždňa mobility doprava zadarmo

i37026w460h276xyz1001.jpg

 

Košický dopravný podnik sa zapojí do Európskeho týždňa mobility (ETM). Počas týždňa od 16. do 22. septembra 2015 môžu cestujúci jazdiť v MHD bezplatne. Cestujúci sa pri kontrole platného lístka bude musieť preukázať originálom vodičského preukazu.

 

„Chceme takto motivovať Košičanov, ktorí využívajú na dopravu po meste len osobné motorové vozidlá, aby si vyskúšali aj cestovanie mestskou hromadnou dopravou, ktorú prebiehajúcou modernizáciou neustále skvalitňujeme,“povedal primátor mesta Košice Richard Raši.

 

Upozorňujeme cestujúcu verejnosť, že táto výnimka sa nevzťahuje na nočné spoje a dodatočné preukázanie sa vodičským preukazom nie je možné. 

 

Európsky týždeň mobility slúži na podporu odbremenenia cestnej premávky osobnými vozidlami. Ide o celoeurópsku akciu do ktorej sa zapájajú desiatky miest, v snahe podporiť verejnú dopravu, aby tí občania mesta, ktorí bežne nevyužívajú MHD, podporili verejnú dopravu. 

 

http://www.dpmk.sk/aktuality/pocas-europskeho-tyzdna-mobility-doprava-zadarmo

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Provokácia

(Tatranka, 15. 9. 2015 12:10)

V kontexte reality stavu našej MHD tu a teraz sa to dá chápať ako posmešná provokácia vrchnosti mesta. Momentálne je MHD antiatraktívna, ale termín je celoeurópsky, a čo sa už dá robiť, keď niekto nerobil a nerobí ako má! Však pán Remeta, však pán Raši a spol.!!! Hrajte si divadlo ďalej, pravda raz dobehne každého.

Mhd

(Crank, 15. 9. 2015 9:17)

Velmi by ma zaujimalo, kedy hlavni predstavitelia nasho mesta, DPMK a pod. pravidelne vyzivali MHD...

Re: Mhd

(Tatranka, 15. 9. 2015 12:04)

Asi posledný, kto naozaj v čase svojej funkcie využíval MHD, bol generálny riaditeľ DPMK Ing. Igor Reiprich, CSc. Jeho nástupcu Michala Tkáča som párkrát zažil na peších kontrolách v teréne.