Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Pohyb chodcov po električkovej trati na sídlisku Nad jazerom zakazujú dopravné značky

Na trakčných stĺpoch pozdĺž električkovej trate na sídlisku Nad jazerom pribudli nové dopravné značky zakazujúce chodcom vstup na trať. Osadené boli po opakovaných upozorneniach vodičov električiek na nebezpečný voľný pohyb chodcov po trati.

 

Problémy s chodcami na električkových tratiach majú vodiči koľajových vozidiel v Košiciach predovšetkým na sídlisku Nad jazerom.  Tam sa často stáva, že ľudia, v snahe vyhnúť sa frekventovanej Slaneckej ceste, na ktorej nie sú vybudované chodníky, používajú ako chodník priamo električkovú trať. Najkritickejšie je to v okolí nákupných centier.

Električka má v porovnaní s automobilom výrazne dlhšiu brzdnú dráhu – napríklad pri rýchlosti 40 km/h to môže byť až 55 m. Chodci často  neberú do úvahy hmotnosť vozidla, jeho brzdnú dráhu, ani fakt, že vodič električky nemá okrem brzdenia inú možnosť, ako zrážke zabrániť. Niekoľkotonová  električka sa totiž – na rozdiel od auta - chodcovi vyhnúť nedokáže. Následky takýchto nehôd bývajú preto  vo väčšine prípadov tragické. Chodec, ktorý vstúpi do jazdnej dráhy električky, okrem seba ohrozuje aj cestujúcich v električke.  Ak vodič použije núdzovú brzdu,  môže dôjsť ich pádu,  aj zraneniu.

DPMK preto žiada všetkých chodcov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti rešpektovali zákazové dopravné značky a nevyužívali električkové trate ako chodníky. Prechádzanie pomedzi električky, často so slúchadlami v ušiach, môže mať pre chodcov tragické dôsledky.

http://www.dpmk.sk/aktuality/pohyb-chodcov-po-elektrickovej-trati-na-sidlisku-nad-jazerom-zakazuju-dopravne-znacky

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

(IGGY XY, 25. 6. 2016 17:14)

To sa po milión rokoch čo trať existuje zobudili ??? či byzňis so značkami ?

Re:

(muro, 25. 6. 2016 19:25)

To tam doteraz neboli tie znacky ? No pozeram inac ake pekne rovne su tie kolaje tiez by chceli vymenu len nie Duhou :)