Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Predĺženie životnosti mestskej karty

Seniorské karty s neobmedzenou platnosťou. Všetkým držiteľom mestskej karty bude automaticky predĺžená životnosť o ďalšie dva roky.

Seniorské mestské karty budú mať neobmedzenú platnosť. Ich držitelia – seniori (68 rokov a viac), ich budú môcť využívať s podmienkou, že kartu minimálne raz ročne priložia k čítaciemu zariadeniu. Pokiaľ dôjde k poškodeniu seniorskej karty, jej držiteľ musí za vydanie novej zaplatiť plnú sumu. Po novom bude všetkým držiteľom mestskej karty automaticky predĺžená životnosť o ďalšie dva roky.

Mestská karta Košice

„Mesto Košice tak vychádza v ústrety držiteľom kariet a usiluje sa zvýšiť ich užívateľský komfort, aby mali s používaním karty čo najmenej starostí a čo najviac úžitku,“povedal o aktuálnom opatrení primátor mesta Košice Richard Raši.

Životnosť mestskej karty je v súčasnosti tri roky od dátumu jej vydania. Po novom môže jej držiteľ využívať kartu päť rokov, ak nedôjde k poškodeniu karty. Ak dôjde k jej poškodeniu, držiteľ si ju na vlastné náklady musí vymeniť.

Platnosť starých BČK kariet, ktorých držitelia majú viac ako 68 rokov, sa predlžuje do konca roka (31.12.2014). V prípade tejto skupiny cestujúcich karta slúži len na identifikáciu bezplatne cestujúceho bez možnosti jej finančného zneužitia. Pokiaľ majú seniori záujem využívať zľavy na tovary a služby, tak si musia vymeniť starú kartu za novú mestskú.

O vydanie Mestskej karty je možné požiadať na dvoch predajných miestach DPMK, v Zákazníckom centre na Bardejovskej č. 6 a v Predpredaji na Rooseveltovej č. 3. Otvorené sú v pracovné dni od 7:00 do 18:00 hod. Predajné miesta sú v sobotu zatvorené.

http://www.dpmk.sk/aktuality/seniorske-karty-s-neobmedzenou-platnostou-vsetkym-drzitelom-mestskej-karty-bude-automatick

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.