Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Predstavovanie sa kandidátov na primátora Košíc v Rádiu Košice

Najpočúvanejšie regionálne rádio na Slovensku kladie dôraz na informovanosť poslucháčov a chce prispieť k čo najlepšej pripravenosti voličov na 15. november, keď sa konajú voľby do orgánov samospráv obcí.
 
predstav_primator.jpg
 
          
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
            Rádio Košice si uvedomuje svoju zodpovednosť voči poslucháčom a tiež váhu očakávaní, ktoré naň kladú v súvislosti s informačným tokom – zvlášť v čase komunálnych volieb. Vo „volebnom“ týždni preto program prispôsobí tejto spoločensko-politickej udalosti roka. Poslucháčom sa vo vysielaní metropolitného rádia predstavia všetci kandidáti na post primátora Košíc. „Rádio Košice sa riadi svojím mottom ´Najbližšie k vám´. Preto sme sa rozhodli prispieť k informovanosti občanov o jednotlivých kandidátoch. Debaty kandidátov nerealizujeme tak, ako je na to verejnosť zvyknutá napríklad z televízie. Zakomponovali sme ich do našej koncepcie tzv. tematických blokov, ktoré vysielame každý pracovný deň po 14:00 formou niekoľkých moderovaných vstupov,“ uviedol riaditeľ Rádia Košice Oto Tache.

            Každý kandidát dostane 30-sekundový priestor na vyjadrenie svojho stanoviska k jednotlivým témam. Tých je dokopy šesť a týkajú sa napríklad problematiky statickej dopravy v meste, podpory mládeže a športu, ale aj financovania kampane. „Uvedomujeme si, že rádio často počúvajú vodiči, ale aj pracujúci, ktorí venujú vysielaniu iba určitú časť svojej pozornosti. Preto sme sa snažili toto predvolebné vysielanie koncipovať tak, aby sa volič od kandidáta dozvedel len to najpodstatnejšie z jeho postoja k danej problematike v čo najkratšom časovom úseku,“ ozrejmil O. Tache.
 
Keďže kandidátov na post primátora v Košiciach je sedem, Rádio Košice ponúkne toto predvolebné vysielanie v dvoch dňoch – v pondelok 10. novembra a v utorok 11. novembra po 14:00 hod. „V stredu 12. novembra sa budeme venovať regiónu, ktorý má pre nás tiež vysokú prioritu, a teda mestám, v ktorých vysielame. Volebný servis doplníme počas moratória v piatok, keď poslucháčom zosumarizujeme dôležité informácie technického charakteru k priebehu volieb,“ doplnil informáciu o volebnom vysielaní Rádia Košice O. Tache.
 
Jediné košické rádio bude monitorovať aj volebnú sobotu a noc po uzavretí volebných miestností v štáboch jednotlivých kandidátov. O priebehu a výsledkoch volieb bude svojich poslucháčov informovať v riadnom víkendovom spravodajstve každú hodinu medzi 7:00 a 22:00 hod. a tiež v mimoriadnom spravodajstve počas noci zo soboty na nedeľu.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.