Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Rozšírenie prevádzky Detskej železnice počas leta

Detská železnica odmení školákov a v lete rozšíri prevádzku na šesť dní v týždni

Košická detská historická železnica bude v tohtoročnej letnej sezóne jazdiť až šesť dní v týždni. Okrem pondelka každý deň. Takýto cestovný poriadok platí od 1.júla do 1. septembra. Ide už o tretie rozšírenie sezóny unikátnej úzkokoľajky od roku 2011, od kedy železničku prevádzkuje Občianske združenie Detská železnica Košice. Obľúbená železnička takto často jazdila naposledy v 80. rokoch minulého storočia.

V čase, keď sme železničku prevzali, premávala iba cez víkendy a sviatky. Odvtedy každý rok postupne rozširujeme prevádzku a zaznamenávame nárast návštevníkov. Veríme, že nás neobídu ani toto leto. Záujem o železničku nás teší, vlani sme prepravili takmer 40.000 cestujúcich. Aj preto pridávame ďalší jazdný deň i v tomto roku,“ uviedol Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice, ktoré železničku prevádzkuje.

Okrem pondelka bude vláči v Čermeľskom údolí premávať každý deň v dvojhodinovom takte. Zo stanice Čermeľ vyráža železnička 15 minút po nepárnej hodine, zo stanice Alinka celú párnu hodinu, iba posledná jazda je počas pracovných dní posunutá na 16:30. Prvá jazda je o 9:15.

Na Detskej železnici pripravili na sobotu 28.júna pre všetkých školákov, ktorí sa osobne prídu pochváliť svojím vysvedčením, malé prekvapenie. „Podmienkou je, aby si so sebou priniesli originál, alebo kópiu vysvedčenia. Nebudeme hodnotiť známky, iba si urobíme malý prieskum a povzbudíme žiakov v ich úsilí. K tomu dostanú od nás aj malý motivačný darček,“ povedal riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.

Bohatý program už tradične čaká návštevníkov detskej železnice aj počas prázdninových sobôt. „Posledné dva roky sme pripravovali rôzne divadelné, hudobné a iné podujatia. V tomto trende mienime pokračovať, aj keď už bez podpory grantov z Európskeho hlavného mesta kultúry. Celý program financuje naša železnička, tak veríme, že naše úsilie odmenia návštevníci svojím záujmom. Pripravené sú opäť divadelné, hudobné, zbojnícke, športové a zábavné podujatia, viažuce sa na tri z piatich sobotných jázd. O aktuálnom programe sa vždy dočítate na stránke www.detskazeleznica.sk, dodal Lehotský.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.