Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Úplná uzávierka prejazdu Štúrova - Nám. osloboditeľov

Počas stavebných prác na modernizácii električkovej trate na Námestí osloboditeľov bude pre automobilovú dopravu uzol Námestie osloboditeľov – Južná trieda od tejto nedele 9.8.2015 úplne uzavretý.

Riešenie odklonov a obchádzkových trás:
- automobilová doprava od Štúrovej /Dom umenia/ - odklon do Fejovej /napojenie do Štúrovej dočasne opačne zjednosmernené/, s pokračovaním cez zrekonštruovaný koľajový prejazd Fejova na Južnej triede doľava smer Námestie osloboditeľov – doprava po komunikácii Námestie osloboditeľov, juh smer Aupark
- automobilová doprava od Námestia osloboditeľov – úplná uzávierka, odklon v križovatke Palackého – Jantárová – Protifašistických bojovníkov do Jantárovej, resp. PFB s prejazdom v jednom jazdnom pruhu do podjazdu smer Štefánikova (koordinácia obchádzky so stavbou IKD)
Zo smeru Južná trieda možnosť príjazdu k Námestiu osloboditeľov s pokračovaním smer Aupark, odbočenie doľava do Fejovej umožnené s návestením slepej ulice. Z ulice Fejovej doľava k Námestiu osloboditeľov, resp. doprava do Južnej triedy.
V križovatke Južná trieda – Fejova dočasne zmenená prednosť – hlavnou výjazd z Fejovej doľava do Južnej triedy, vedľajšou Južná trieda od Požiarnickej.

Pre zlepšenie obsluhy centra mesta severne od Štúrovej bude dočasne zmenená jednosmerná premávka na prepichu Mojmírova – Fejova s možnosťou prejazdu Pribinova – Mojmírova – Fejova – Južná trieda.

V križovatke Protifašistických bojovníkov – Rooseveltova – Senný trh sa uvoľný v rámci pokračujúcich stavebných prác na stavbe IKD jeden jazdný pruh v smere juh – sever s možnosťou prejazdu zo smeru Palackého X Jantárová X Námestie osloboditeľov do Štefánikovej ulice. Uzavretie vjazdu do Staničného námestia ostáva bez zmeny.

NZC Aupark – nutná zmena organizácie dopravy vo vzťahu k podzemným garážam: vjazd iba rampou A /od Južnej triedy/ a rampou C /od Senného trhu – cez prepich Bajzova a vracačkou do vjazdu do garáží. Táto vracačka funguje naďalej aj pre zásobovanie NZC Aupark.
Výjazd z podzemných garáží Aupark – iba rampou B smer Palackého – v dvoch jazdných pruhoch ! Výjazd z garáží smer Južná trieda /rampa A/ uzavretý !

Obmedzenie v križovatke Palackého – Jantárová – Protifašistických bojovníkov – Námestie osloboditeľov: úplne uzavretý výjazd z križovatky smer Aupark – Južná trieda. Odklon zo smeru Palackého – cez Jantárovú, resp. Protifašistických bojovníkov. Z Jantárovej zákaz odbočenia doľava, z Protifašistických bojovníkov /stavenisko IKD/ zákaz odbočenia doprava.
Dopravné obmedzenia na Bajzovej /vjazd a výjazd z autobusovej stanice Eurobus sa rušia !

Na Južnej triede zriadená provizórna električková zastávka /konečná aj východzia/ na koľaji smer križovatka VSS funguje ďalej, pôvodná zastávka električiek pred „Martinom“ je naďalej dočasne zrušená.

Zdroj:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 
www.ptinziniering.sk

sturova09082015.jpg

**Fialová - nová obchádzková trasa v smere západ - východ pre prejazd Námestím osloboditeľov od Štúrovej
**Červená - uvoľnený jeden jazdný pruh stavbou IKD v smere juh - sever do Štefánikovej ulice
**Žltá - doporučený prejazd zo severu na juh s prejazdom prepichu Mojmírová - Fejova v opačnom smere
**Zelená - obsluha podzemných garáží NZC Aupark

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.