Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Začala sa revitalizácia jazera

Košické jazero čaká čistenie. Po niekoľkých sezónach, počas ktorých nebola voda v jazere vhodná na kúpanie kvôli premnoženým siniciam, sa už v stredu začne s jeho čistením. 
„Uzavrie sa celá rekreačná lokalita pre verejnosť ale aj obyvateľov, a to z oboch strán. Časť bude uzamknutá, zvyšok bude uzavretý páskou. Všade budú visieť aj výstražné tabule,“ povedala nám starostka MČ Nad jazerom Lenka Kovačevičová.

Na mieste by mali hliadkovať aj mestskí policajti. Jazero bude čistiť odborník – profesor Blahoslav Maršálek z Brna, ktorý navrhol použitie špeciálneho prípravku:
„Bude sa aplikovať špeciálny prípravok do vody. Je to anorganický koagulačný prípravok, ktorý sa bežne používa na úpravu pitnej vody,“ vysvetlila L. Kovačevičová.

Prípravok sa bude aplikovať jeden deň, vodu však budú kontrolovať až do piatka, do kedy potrvá aj uzávierka miesta. Revitalizácia jazera má vyjsť na 83 000 eur a hradiť ju bude mesto Košice.
„Mesto si dalo za cieľ revitalizovať túto vodnú plochu pretože sinice sú toxické. Každoročne je preto voda vyhlásená za nevhodnú na kúpanie a nielen to, voda zapácha. Naposledy sa nejaká revitalizácia vodnej plochy realizovala pred 20 rokmi,“ dodala L. Kovačevičová.

Prípravok by mali aplikovať ešte v auguste.

Zdroj: Rádio Košice

img_7031.jpgimg_7033.jpgimg_7034.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.