Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Zápchy v Košiciach: Primátor navrhuje zvýhodnenia pre cestujúcich

Tlačová správa

KOŠICE. Cestujúca verejnosť, ktorá pocítila rekonštrukciu električkovej trate v rámci košického projektu IKD má získať kompenzácie. Mesto Košice v spolupráci s DPMK v blízkom čase predstaví dočasný systém zvýhodnení s cieľom uľahčiť dochádzanie ľudí, ak sa rozhodnú využiť mestskú dopravu. Opatrenie má zároveň eliminovať hustotu dopravy najmä v denných špičkách.

„Mesto Košice v spolupráci s dopravným podnikom hľadá najvhodnejšie riešenie vzniknutého problému s cestovaním pre výluky. Záleží  nám na tom, aby Košičania boli spokojní a preto pracujeme na kompenzácii pre nich,“hovorí primátor mesta Richard Raši.  

Dopravný podnik si uvedomuje, že cestovanie MHD v čase výluk nie je veľmi pohodlné. Verejnosť cestuje do zamestnania či škôl komplikovanejšie a dlhšie ako pred začiatkom rekonštrukcie električkových tratí.

Na vylepšení situácie pracuje špeciálny pracovný tím, ktorý hľadá možné spôsoby riešenia. Konkrétne kroky predstavíme v čo najbližšom čase,“ dodáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPMK Richard Majza.

http://www.dpmk.sk/aktuality/zapchy-v-kosiciach-primator-navrhuje-zvyhodnenia-pre-cestujucich

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.