Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

INFO - Zmeny v MHD od 27.9.2015

POZOR!!!

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií, zmeny budú platné asi až od utorka 29.9.2015

-------------------------------------------------------------------------------

MHD sa pomaly vracia do normálu
(ale skutočne len vééééľmi pomaly)

img_8383.jpg

V nedeľu (27.9.2015) dôjde v rámci ukončenia rekonštrukčných prác k otvoreniu úseku komunikácie Námestie Maratónu – Hviezdoslavova - Ulica ČSA a k čiastočnému otvoreniu Bardejovskej ulice. Linka 36 začne premávať po pôvodnej trase. U ostatných liniek  prebehnú nasledovné úpravy na ich trasách:

Linka 17A bude v smere na Luník VIII premávať za zastávkou Vodná priamo cez ulice Hviezdoslavova a Moyzesova. V zastávke Námestie Maratónu mieru zastaví na pôvodnom stanovišti pri obratisku linky 6. V zastávkach Mlynská bašta a Poliklinika Sever už nebude zastavovať.

Linka 17A bude zároveň obojsmerne premávať cez zastávky Michalovská a Dopravný podnik mesta Košice.

Linka  19A bude v smere na Sídlisko KVP premávať za zastávkou Vodná priamo cez ulice Hviezdoslavova a Československej armády. V zastávke Námestie Maratónu mieru zastaví na pôvodnom stanovišti pri obratisku linky 6. V zastávkach Mlynská bašta a Poliklinika Sever už nebude zastavovať.

Linka 36 bude v smere na Sídlisko KVP premávať za zastávkou Tomášikova po svojej pôvodnej trase. Zastaví v zastávke Národné námestie pred budovou banky a ďalej pokračuje priamo cez ulice Hviezdoslavova a Moyzesova. V zastávke Námestie Maratónu mieru zastaví na pôvodnom stanovišti pri obratisku linky 6. V zastávke Poliklinika Sever už nebude zastavovať.

Linka x7 bude v smere na Havlíčkovu premávať cez zastávky:

  • Slovenský rozhlas – na Moyzesovej
  • Radnica Starého mesta – na začiatku Bačíkovej
  • Nám. Maratónu mieru – na konci Hlavnej ul. – pokračuje priamo na Komenského a ku TU

Linka x7 bude v smere na Staničné nám. premávať cez Hviezdoslavovu, nie cez Strojárenskú ulicu. V zastávke Nám. Maratónu mieru zastaví na dočasnom stanovišti pred budovou múzea.

Linka x9 bude v smere na Havlíčkovu premávať cez Bačíkovu a Hlavnú ul. – cez zastávky:

  • Radnica Starého mesta – na začiatku Bačíkovej
  • Nám. Maratónu mieru – na konci Hlavnej ul. – pokračuje priamo ku Poliklinike Sever

Linka x9 bude v smere na Terasu premávať cez Hviezdoslavovu, nie cez Strojárenskú ulicu. V zastávke Nám. Maratónu mieru zastaví na dočasnom stanovišti pred budovou múzea.

http://www.dpmk.sk/aktuality/mhd-sa-pomaly-vracia-do-normalu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pripomienka

(Slávka, 25. 9. 2015 19:24)

Dobrý večer,


chcela by som pripomenúť, že semafor z vedľajšej cesty t.j. rastislavova na moyzesovu veľmi krátko svieti zelená .....prejdu tri štyri autá a keď sa ide busom tak niekedy tam stojí aj štyri červené a potom sa nestíhajú iné spoje autobusov ak človek chce pretupovať na nasledujúcich zastávkach.....

s pozdravom

Re: Pripomienka

(sckesk, 25. 9. 2015 19:31)

Vyjadrenie dopravného projektanta:
Dĺžka signálu voľno je 10 sekúnd. Bohužial tento smer zapĺňajú dočasne až do otvorenia prejazdu Južná trieda - Fejova - Štúrova vozidlá z obchádzky po Rastislavovej. Súčasný stav, keď sú pouzatvárané uzly Maratón mieru a prejazd okolo Auparku vytvárajú stále ešte komplikácie v celom centre. Od nedele sa uvoľní Hviezdoslavova, ale stále ešte budú problémy. V signálnych plánoch sa upravovali medzičasy /kvôli chodcom/, tak isto sa predlžovali signály voľno pre električky. Doprava hustne, medziročný nárast počtu motorových vozidiel v meste je temer 3%, Je potrebné sa zmieriť so skutočnosťou, že situácia v Košiciach bude čím ďalej tým horšia. A svetelná signalizácia sa zriaďuje kvôli výjazdom z vedľajších ulíc a chodcom.