Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Street View už aj v Košiciach

streetview.jpg

Google v stredu rozšíril pokrytie 360-stupňových panoramatických snímok v obľúbenej službe Street View aj o územie Slovenskej republiky.
Samotná služba Street View bola oficiálne predstavená na dnešnej tlačovej konferencii Googlu v Bratislave. Slovensko je pritom len 15. európskou krajinou, v ktorej bolo pomocou Street View technológie nasnímané takmer celé územie. Služba nie je dostupná napríklad v Maďarsku, Rakúsku či Nemecku.
Pokrytie je skutočne veľké
Podľa aktuálnej mapy pokrytia na maps.google.sk sú v Street View zachytené všetky veľké a väčšie mestá a takmer všetky významnejšie cesty po celom Slovensku. Google nafotil aj mnoho menších obcí, no v ich prípade sú k dispozícií len snímky z hlavnej cesty, ktorá cez obec prechádza. „Počas leta tohto roku sa nám aj vďaka podpore samospráv a dobrému počasiu podarilo pomocou Street View áut zozbierať desaťtisíce kilometrov slovenských ulíc, ciest a najrôznejších lokalít,“ hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu.
Nechýbajú ani snímky z okolia ciest vo verejne dostupných miestach národných skvostov Slovenska ako napríklad Tatranský národný park, Pieninský národný park alebo Národný park Slovenský Kras. Google fotil aj okolie slovenských jazier a vodných nádrži ako Zemplínska Šírava, Domaša, Liptovská Mara či Gabčíkovo.
Google tiež v budúcnosti na Slovensku nevylučuje ani fotenie pomocou Trekkera - špeciálneho batoha s 360-stupňovým fotoaparátom, statívom a batériou. Vďaka nemu môžu zamestnanci firmy snímať aj také miesta, kam sa nedostanú autá, trojkolky či snežné skútre. Google by mohol konkrétne nasnímať napríklad horské chodníky vo Vysokých Tatrách.

 

http://www.zive.sk/google-spustil-street-view-na-slovensku-ponuka-vela/sc-4-a-304802/default.aspx

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pači sa mi

(zoltan mirek Košice , 27. 2. 2014 18:33)

Velmi rád vnimam zabery ktore ste nasnmimali.