Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Barbie v Košiciach!

Barbie bábiky sa v košickom Auparku predvedú aj v dizajnových modeloch

Košice, 19. Júl 2013 – Medzi špeciality svetoznámej módnej návrhárky Very Wang patria svadobné šaty. Tie najmenšie, aké kedy táto rodená Newyorčanka navrhla, by sa vám zmestili do dlane. Sú totiž navrhnuté špeciálne pre jednu z najznámejších „topmodeliek“ sveta, bábiku Barbie. Unikátny model oblečený na pôvabnej bábike môžete na vlastné oči vidieť aj vy od 22. júla do 18. augusta v košickom Auparku. A nielen to. Úspešná výstava ďalších asi 600 unikátnych „barbín“ sa po veľkom úspechu v bratislavskom a žilinskom Auparku zastaví na svojom turné aj v Košiciach.
Autorom výstavy je profesionálny český kaderník Marek Tesař, ktorý už do svojej zbierky získal viac ako 3000 bábik a stal sa tak majiteľom zrejme najväčšej kolekcie v Stredej Európe. Čo je preňho ešte métou? „V súčasnosti hľadám zberateľské skvosty pochádzajúce z konca 50. rokov, a tie je dosť zložité zohnať. K týmto starým kúskom sa dostávam väčšinou na zberateľských burzách alebo ich hľadám cez internet,“ hovorí Marek Tesař.
Podobným náročným spôsobom sa Marekovi podarilo zohnať aj Lilli, predchodkyňu Barbie z roku 1955. Navrhol ju výtvarník Reinhard Beuthien v roku 1952 v Nemecku a pôvodne slúžila ako reklamný darček novín Bild Zeitung. Meno zmenila až po príchode do Ameriky. Po drobných vylepšeniach krásy, ktoré jej zaplatila hračkárska firma Matell, sa z nej stala známa Barbie. Lilli patrí vo svete zberateľov bábik medzi vôbec najvzácnejšie úlovky. Na výstave v košickom Auparku ju budete môcť vidieť.
V centrálnom priestore pri predajni Billa košického Auparku nájdete za vitrínami aj mnohé ďalšie skvosty. Napríklad bábiku Totally hair s vlasmi až po zem, Barbie s výzorom speváčky Cher, ebenovú Barbie z Etiópie či bábiku oblečenú do modelov typických pre módne trendy rôznych desaťročí až po súčasnosť. Zároveň budete môcť sledovať, ako sa menili krivky jej pôvabného tela. Dnes má napríklad menšie prsia a trochu širšie boky napríklad v porovnaní s Barbie zo 60. rokov.
Súčasťou Barbie výstavy je tiež projekt Jocelyne Grivaud „Barbie moja múza". Ide o sériu svojských interpretácií klasických diel s Barbie v hlavnej úlohe. Ďalšou  zaujímavosťou budú dizajnérske šperky inšpirované bábikou Barbie, ktoré vyhotovili študenti VŠVU pod vedením prof. Karola Weisslechnera.
Všetky dôležité informácie si návštevníci košického Auparku nájdu na stránkach www.aupark.sk alebo na www.facebook.com/aupark.kosice.  
PR: ArtInfo, Pavol Remiaš, 0911 132 326
 
Barbie_AU_KE_414x616px_infopanel_maly.jpg
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.