Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - BIKE 2013 - Klin nad Bodrogom

KLIN NAD BODROGOM A VÍNNA CESTA - 20.7.2013
Košice - Nižná Hutka - Bohdanovce - Rakoš - Slanec - Slanské Nové Mesto - Zemplínska Teplica - Egreš - Čeľovce - Nižný Žipov - Lastovce - Michaľany - Luhyňa - Čerhov - Veľká Tŕňa - Malá Tŕňa - Veľká Bara - Malá Bara - Borša - Viničky - Streda nad Bodrogom - Klin nad Bodrogom - Malý Kamenec - Veľký Kamenec - Strážne - Veľký Horeš - Malý Horeš - Kráľovský Chlmec - Dobrá - Biel - Čierna nad Tisou

Jednodňová, zaujímavá cyklotrasa Vás prevedie krásami juhu východného Slovenska. Prejdeme Slanské pohorie a budeme prechádzať Východoslovenskou nížinou až k najnižšiemu bodu Slovenskej republiky, ktorý sa nachádza pri obci Klin nad Bodrogom. Úroveň tohto miesta činí 94 m.n.m.
Cestou prejdeme cez populárne územia Tokajskej vínnej oblasti a budeme križovať aj Vínnu cestu. Späť bude cesta ľahšia, využijeme vlakové spojenie medzi Košicami a Čiernou nad Tisou.

Dôležité informácie o trase / PROGRAM:
·     Stretávame sa o 08:50 a štartujeme o 09:00 z Krásnej (pri moste na Golianovej ulici)
·     Po ceste si zároveň prejdeme aj Tokajskú vínnu cestu a vo Veľkej Tŕni navštívime najstarší vinársky podnik Ostrožovič (tam sa uskutoční prehliadka pivníc a viníc spojená s nákupom vína ... kto chce, môže sa zúčastniť degustácie vín, najlacnejšia stojí 12,30€ a trvá 60 minút ...)
·     Potom si prejdeme zvyšok Vínnej cesty a zastavíme sa v dedinke Viničky kde prebieha Tokajský festival.
·     Nasleduje Klin nad Bodrogom. Z mesta sa pôjdeme pozrieť na najnižšie miesto na Slovensku.
·     Na programe, ktorý bude nasledovať sa dohodneme. Máme dve možnosti, cykloetapu ukončíme v Strede nad Bodrogom a pôjdeme vlakom o 18:33 späť do Košíc. V prípade, že sa program natiahne, môžeme ísť vlakom o 20:33. Potom už ísť vlakom nemôžeme, ide až o 03:33 :)
·     Ak sa rozhodneme pokračovať do Čiernej nad Tisou, vlak nám ide o 20:05. Potom 03:05 čiže odporúčam stihnúť ten o ôsmej :)
·     Do Košíc sa vrátime buď o 19:50 (alebo o 21:50) alebo o 04:50 v nasledujúci deň.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.