Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Cassovia Retro 2013

CASSOVIA RETRO 2013  –  propozície podujatia

 
Občianske združenie Veterán klub CASSOVIA RETRO usporiada v dňoch 04. a 05. mája 2013 v poradí už 11. ročník stretnutia historických vozidel  CASSOVIA RETRO 2013. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Košice Richard Raši.
 
Podujatie je určené pre historické vozidlá - automobily a motocykle do modelového roku výroby 1970. Vozidlá po roku výroby 1970 sa zúčastňujú podujatia iba s predchádzajúcim súhlasom usporiadateľa.
Zúčastnené vozidlá musia spĺňať podmienky prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách. Zároveň musia mať platné doklady k prevádzke motorového vozidla, ako aj uzavreté povinné zmluvné poistenie. Usporiadateľ si vyhradzuje právo nepripustiť na štart historické vozidlo vyrobené po roku 1970 a tiež vozidlo v zlom technickom, alebo estetickom stave.
 
Ubytovanie účastníkov je zabezpečené predovšetkým v penzióne Lesanka pri vodnej nádrži Ružín a v prípade naplnenia jeho kapacity v susediacich ubytovacích zariadeniach (Hotel Garden, Hotel DAM).
 
Prezentácia účastníkov sa uskutoční v sobotu 04.mája 2013 v pešej zóne na Hlavnej ulici v Košiciach pri Štátnom divadle v čase od 8.00 do 10.00 hod. Príjazd účastníkov a vjazd do pešej zóny je povolený od OD TESCO po telese električkovej traste, preto žiadame všetkých zúčastnených, aby vo vlastnom záujme tento pokyn rešpektovali.
Štart podujatia je naplánovaný v sobotu o 10.00 hod. Trasa povedie po cestách I. a II. triedy smerom Košice – Kavečany – Kostoľany pri Hornáde - Družstevná pri Hornáde – Trebejov- Kysak- Veľká Lodina -Malá Lodina - Ružín (penzión Lesanka). Celková dĺžka sobotňajšej etapy je do 50 km. Cestou je pre účastníkov pripravené občerstvenie, obed, atrakcie a tiež plnenie nenáročných zábavných úloh.
Po ubytovaní bude pre účastníkov pripravený zábavno-spoločenský večer s hudbou a tiež bohatá ponuka športového vyžitia a relaxu, ktoré penzión vo svojích zariadeniach ponúka (www.penzion-lesanka.sk).
 
nedeľu 05. mája 2013 po raňajkách okolo 9.30 hod. sa účastníci presunú z miesta ubytovania po trase v dĺžke cca 25 km smerom Košická Belá – Jahodná – späť do Košíc na Hlavnú ulicu, kde sa v pešej zóne od cca 10.30 hod. uskutoční výstava a súťaž krásy historických vozidel. Vyhodnotenie celého podujatia, spojené s odovzdaním cien, sa uskutoční cca o 15.00 hod.
 
Výška štartovného je pre každého účastníka podujatia prihláseného do 28.04.2013 stanovená vo výške 20,- EUR/osoba. Pre účastníkov prihlásených po tomto termíne, resp. až priamo pri registrácii je výška štartovného
V cene štartovného je zahrnuté ubytovanie, občerstvenie počas trvania celého podujatia a strava - 2x raňajky, 2x obed, večera,  zábavný večer, ceny pre účastníkov a vstupy.
 
Ubytovanie je potrebné si zabezpečiť vopred, a v čo najkratšom čase vyplnením prihlášky.
Vyplnenú prihlášku zašlite na adresu: Veterán klub - CASSOVIA RETRO, Cesta pod Hradovou 20, 040 01 Košice, prípadne e-mailom na adresu credit@dodo.sk, v termíne najneskôr do 28.04.2013, inak usporiadateľ nezaručuje zabezpečenie ubytovania a tiež možnosť zúčastniť sa podujatia z kapacitných i organizačných dôvodov.
 

Cassovia_retro_2013

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.