Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Chasidské piesne zaznejú v Košiciach a v Prešove

Sychravé jesenné večery môžete stráviť so židovskou hudobu na koncertoch jedinečného poľsko-slovenského tria Mojše Band, ktoré pod titulom „Jewish Faith“ uvedie vlastné úpravy chasidských piesní a žalmov. Koncerty do Košíc a do Prešova prinesie Festival židovskej kultúry MAZAL TOV!

Mojse 2

Mojše band interpretuje najmä staré židovské piesne zo Slovenska. „Mojši“ bolo pôvodné pomenovanie pre klezmerových hudobníkov žijúcich na Slovensku. Tí sa kvôli obžive venovali aj interpretácii slovenskej hudby. V mnohých lokalitách Slovenska tak došlo ku krásnej symbióze štýlovo rozdielnych prvkov v jeden špecifický hudobný celok. Hráči Mojše Bandu tradičnú hudbu obohacujú o vlastné podnety z oblasti šansónu, world music a jazzu. Mojše Band hosťoval na festivaloch Pohoda, Mazal tov!, Festivale židovskej kultúry v Krakove, Scénickej žatve, Hanácké Jeruzalém, Týždni židovskej kultúry v Holešove a ďalších. V roku 2012 kapela nahrala v experimentálnom štúdiu Hudobnej akadémie v Krakove dva profilové albumy – Židovské piesne zo Slovenska a Shabath Songs Jam.
 
Koncert 14. novembra v košickej synagóge na Puškinovej ulici je súčasťou 24. ročníka mestského Festivalu sakrálneho umenia.
V Prešove sa koncert uskutoční v piatok 15. novembra v Evanjelickom kolégiu.
Oba koncerty sa začú o 19.00 hodine.
 
Vstupné: 3,-/5,- Eur (vstupenky budú v predaji hodinu pred koncertom na mieste).

http://mazaltov.sk/jesenne-koncerty-v-kosiciach-a-presove/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.