Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Čo do pekla znamená neviditeľné umenie!

V Košiciach sa konečne dozvieme,
čo do pekla znamená neviditeľné umenie!

Častokrát pri vstupe do galérie súčasného umenia si mnohí z vás povedia – je toto ešte vôbec umenie? V tom lepšom prípade ak tam niečo umeniu podobné vôbec uvidíte. V utorok 24. júna sa v rámci prezentácie Čo do pekla je “neviditeľné” umenie? pozrieme na to, ako súčasné umenie vstupuje do našej bežnej reality a stáva sa jej súčasťou, až si nie sme istí, či to, čo vidíme je umenie, alebo len obyčajná skutočnosť.

RomanOndak_Loop

Tabačka v spolupráci s alt30collective uvádzajú úspešný formát What the hell***is?, ktorý sa po trojročnej odmlke (pôvodne v rámci programu Kasárni/Kulturparku v rokoch 2010-2011) presúva do Tabačky Kulturfabrik. Každý mesiac prinesieme čerstvé témy z oblasti súčasnej vizuálnej kultúry, hudby, ale taktiež sa budeme zaoberať ʺnezodpovedanými otázkamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia.

Prednášku What the hell invisible art is? odprezentuje mladý kunsthistorik Michal Stolárik. Prednáška sa uskutoční 24.6 (utorok) o 18:30 v košickej Tabačke Kulturfabrik na Gorkého 2. Vstupné bude symbolické 1€.

Hranica medzi tým, čo je a čo nie je umenia, je veľmi tenká. Umenie nepredstavuje už iba namaľovaný zavesený obraz či manuálne vytvorenú sochu. Súčasné umenie programovo preberá formy reality, zahráva sa s našimi zmyslami, skúša vnímavosť svojich divákov a viac či menej nápadne narúša naše bežné skúsenosti s okolitým svetom. Je rad stojacích ľudí pred galériou realita alebo vidíme performance Romana Ondáka? Na tematickej prednáške budú odprezentované domáce a zahraničné umelecké diela, ktoré sa formou intervencii, performance a inými spôsobmi stávajú na prvý pohľad plnohodnotnými súčasťami reálneho sveta – až sa stanú “neviditeľnými” - alebo “What you see is not what you see.”


Michal Stolárik (1988) je freelance kurátor a kritik súčasného umenia. Vyštudoval odbor Dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde sa vo svojich záverečných prácach zaoberal témami ako akčné umenie, performance, hodnota a hodnotenie súčasného umenia po roku 1989. Pracoval ako koordinátor Ceny Oskára Čepana v Nadácii-Centrum súčasného umenia a pôsobil v bratislavských galériách HIT a ZAHORIAN&co. Pravidelne prispieva do odborných médii (Flash Art, Jazdec, Hentak.sk, a.i.).


WHAT THE HELL***IS? / ČO DO PEKLA***JE?

Formát prednášok, prezentácií, projekcií a diskusií, ktoré sa zaoberajú ʺnezodpovedanými otázkamiʺ jednak z oblasti súčasného vizuálneho umenia, hudby, filmu, ale taktiež ʺhorúcimi témamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia. Prvoradou ambíciou formátu WHAT THE HELL***IS? je živou formou zoznámiť širokú verejnosť s umením a jeho témami, ktoré sa v dnešnej dobe veľkej popularite netešia.

www.facebook.com/wthellis

www.facebook.com/events/1482032138700075/

tabacka.sk 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.