Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Cyklojazda po uzavretej diaľnici D1 medzi Košicami a Prešovom

cyklojazdad1.jpg

Po dlhých týždňoch príprav sa verejnosti sprístupňuje možnosť zaregistrovať sa na unikátnu Cyklojazdu v rámci projektu ŠKODA BIKE & TOUR 2014. V sobotu 7. júna vyštartujú cyklistické pelotóny z Košíc a Prešova na spoločné stretnutie a podporu rozvoja cyklistiky po skutočne netradičnej trase – po diaľnici D1. Ide aj v európskom rozmere o bezprecedentný krok, keď vďaka  úsiliu organizátorov a ústretovosti príslušných inštitúcii bude možné aspoň na pár hodín autá na diaľnici  nahradiť bicyklami.
Súčasťou celého projektu bude i trojdňové ŠKODA BIKE & TOUR EXPO a medzin árodný workshop BIKE & CITY 2014 venovaný témam mestskej cyklistiky. Ak sa aj Vy chcete aktívne zúčastniť cyklojazdy po diaľnici, registrujte sa už dnes na www.bikeandtour.sk, počet štartových čísel je totiž limitovaný.
Spomedzi oboch pelotónov vyžrebujeme v závere po jednom účastníkovi, ktorý poletí do Londýna za Petrom Saganom na úvodné etapy Tour de France, štartuj úce tento krát na Britských ostrovoch.
 
Sledujte aj náš Facebook, ďalšie novinky prinesieme už čoskoro. 


Slovensko sa v posledných rokoch pomaly mení na cyklistickú krajinu. Je tu evidentný nárast hobby cyklistov, či už sa jedná o MTB alebo cestné bicykle, stále viac ľudí sa do práce či školy prepravuje práve na dvoch kolesách, náš najúspešnejší športovec je cyklista a existujú tu desiatky kvalitných cyklistických pretekov v každom regióne.
Naša cyklojazda nemá ambíciu zaradiť sa do kalendára štandardných cyklistických pretekov. Náš cieľ je spojiť maximálny počet cyklistov v jeden deň a umožniť im unikátny zážitok – spoločnú cyklojazdu po uzavretej diaľnici D1 medzi Košicami a Prešovom. Chceme týmto projektom dve východoslovenské metropoly a ľudí v nich žijúcich spájať a apelovať na fakt, že tejto aglomerácii stále chýba infraštruktúra, ktorá by ľuďom umožnila návštevu druhého mesta aj na bicykli. Po odštartovaní novej tradície sa bude jednať o temer svetový unikát, diaľnicu pravidelne pre cyklistov uzatvárajú podľa dostupných informácií jedine v Chicagu (Illinois, USA).

 www.bikeandtour.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.