Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Detská železnica oslávi 60. výročie dokončenia trate

25. 8. 2016

Deň plný pary, atraktívneho programu či prevádzky štyroch rušňov zažijú návštevníci vo štvrtok 1. septembra na historickej úzkorozchodnej železnici v Čermeľskom údolí. Košická detská historická železnica si bohatým programom s názvom Plnou parou vpred! pripomenie 60. výročie dokončenia trate Čermeľ – Alpinka a začiatok plnej prevádzky tejto obľúbenej železničky.

Uvod Vozový park

„Prvý septembrový deň si už tradične pripomíname naše výročie, tohtoročné je okrúhle a preto výnimočné. Pre návštevníkov sme pripravili pestrý program, postavený predovšetkým na tom najvzácnejšom čo máme – na našich parných lokomotívach, jazdách historických vlakových súprav a k tomu sme pridali atraktívny sprievodný program pre celé rodiny z uplynulých sezón,“ povedal riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský.

Prepady vlakov a súťaže zručností rušňovodičov

Program vo štvrtok 1. septembra odštartuje už od prvej jazdy a potrvá až do podvečerných hodín. Jednou z najatraktívnejších častí budú súťaže zručností rušňovodičov. „Naši zdatní rušňovodiči predvedú svoje schopnosti na stanici Alpinka a to vo viacerých „tradičných“ disciplínach, pričom do súťaženia budú zapojené parné aj dieselové mašinky,“ uviedol Lehotský.

O dobrú náladu v stanici Alpinka sa postará folklórna hudba Krasňanka. Atmosféru ozvláštnia aj hasiči s historickou technikou a penovým kúpeľom pre deti. Tie sa budú môcť zapojiť aj do zábavných aktivít, ktoré pre ne pripravila poisťovňa NN a lesníci z košických mestských lesov. Nebude chýbať hladkacia mini zoo a vlastnoručná výroba sviečok. Ako občerstvenie bude pripravený železničiarsky guláš. Počas dňa si návštevníci budú môcť vyskúšať jazdenie na stanovištiach rušňovodičov či netradične aj na nákladnom plošinovom vozni. O 11:20 bude zo stanice Čermeľ vypravený protokolárny vlak. Trojicu popoludňajších jázd navyše ozvláštnia obľúbené prepady vlakov.

Železnička bude počas dňa premávať s pozmeneným cestovným poriadkom. Z Čermeľa – nástupnej stanice - vlaky vyštartujú o 9:20, 11:20, 13:20, 15:20 a 17:20, z Alpinky budú odchádzať s posunutým odchodom o 20 minút, teda o 10:20, 12:20, 14:20, 16:20 a 18:20. Po celý deň platí riadne sezónne cestovné.

http://www.detskazeleznica.sk/--6-76-den-zeleznice-2016---60-vyrocie-trate

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.