Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Fest Dupľa 2013 Michalovce

Super zábava: cestujte historickým expresom do Michaloviec. Čaká vás Fest Dupľa 2013!

Neprehliadnuteľný červený historický motorák M 131, známy aj ako Magda, vás v sobotu 10. augusta 2013 odvezie na festival zábavy pod názvom  Fest dupľa do Michaloviec. Zemplínska metropola spolu s Košickým samosprávnym krajom, projektom Terra incognita a Klubom historických koľajových vozidiel z Košíc garantuje dvojitú porciu zábavy.
Záujemcov čaká dvojitá porcia zábavy, dvojníci známych osobností, dupľovaná dávka občerstvenia a dobrého vína. Fest dávka všetkého.Návštevníci z Košíc a Trebišova budú môcť využiť v sobotu, 10.8. na dopravu do Michaloviec aj historický motorák M 131.  
Miesta vo vlaku si radšej rezervujte
Z košickej železničnej stanice odchádza vlak o 8:00 hod. z Trebišova o hodinu neskôr. „Keďže organizátori pripravili naozaj bohatý program, späť do Košíc sa vrátime až po 21. hodine. Odporúčame preto najmä cestujúcim s malými deťmi, aby sa patrične na cestu zariadili, aj keď v Michalovciach bude zrejme o žalúdky návštevníkov „fest“ dobre postarané. Predtým však našim cestujúcim odporúčame rezerváciu miest vo vlaku elektronicky na adrese: khkv@khkv.sk,“ pozýva Ľubomír Lehotský z KHKV.
Pre cestujúcich je pripravená špacirka po varošu Michalovce, počas ktorej spoznajú historické pamiatky mesta a jeho okolia. Súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia a prípravy tradičného zemplínskeho jedla - „holubkov“ a svojho víťaza budú mať aj kategórie najmenší a najväčší „holúbok“. Vinári predstavia svoje najlepšie produkty na Festivale slovenských a zahraničných vín – Dobrý ročník.
Hlavným ťahákom bude pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste a súťaž dvojníkov známych osobností, do ktorej sa môže zapojiť každý. Viac informácií nájdete na stránkach mesta Michalovce. Súčasťou festivalu bude i stretnutie čo najväčšieho počtu nositeľov mena Michal a Michaela aj v jazykoch iných národov. Pre návštevníkov sú pripravené autogramiády a besedy známych Michalov – hudobníka, speváka, spisovateľa, športovca. Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť! Unikátnym podujatím Double festu sú Mihaľovski deski - slovenská prehliadka divadiel hrajúcich v nárečí.
Programom Terra Incognita sa Košický samosprávny kraj pripojil k projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Cieľom programu na podporu kultúrneho turizmu je prepojenie tradícií regiónu s kultúrnym dedičstvom Európy. Na troch tematických cestách – Vínnej, Gotickej a Železnej – sa v tomto roku uskutoční 13 Kľúčových podujatí programu Terra Incognita. Ich dramaturgia sleduje tri základné línie: tradície príbehy viažuce sa k miestu konania a komunitné aktivity. Michalovský Fest dupľa je tiež jedným z týchto podujatí.
Klub historických koľajových vozidel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickým motorákom M 131.1125, známym aj ako „Magda“, po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.
Kontakt: Zuzana Lehotská, Klub historických koľajových vozidiel, 0905 496 426, khkv@khkv.sk, www.khkv.sk
 
Cestovný poriadok
 
OsOs                         

Stanica
Príchod
Pobyt
Odchod
poznámka
Košice
-
-
8:00
 
Trebišov
9:00
1
9:01
Nástup cestujúcich
Michalovce
9:25
2
-
Nástup cestujúcich

 
OsOs                                     

Stanica
Príchod
Pobyt
Odchod
poznámka
Michalovce
-
 
19:40
 
Bánovce nad Ondavou
19:51
+3
19:54
Križovanie REX 911
Trebišov
20:06
1
20:07
Výstup cestujúcich
Košice
21:11
-
-
 

+ pobyt z dopravných dôvodov

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.