Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Hudba v meste

23. 5. 2013

Mesto sa zmení na obrovské hudobné pódium

Piatok 24. 5. / 20:00 – 23:00 / Pešia zóna centra mesta

Milovníci hudby zažijú v piatok večer v centre Košíc hudobný ošiaľ. Tá bude znieť naozaj z každého rohu. Na ticho môžu takmer do polnoci všetci zabudnúť. Začína sa totiž festival USE THE CITY, ktorý pre Košičanov pripravuje nezisková organizácia Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry. O kultúru sa budú potkýnať na každom kroku. Podujatí je pripravených veľmi veľa.

Hlavná a priľahlé ulice srdca Košíc sa zmenia na jedno veľké pódium, na ktorom súbežne na 32 miestach zahrá 44 hudobných zoskupení - od malého komorného orchestra, cez jazzové, country, rockové či metalové kapely. Na svoje si príde každý. Hudba v meste bude znieť v okolí celej pešej zóny. Ozývať sa bude z Kováčskej, Zvonárskej, Mäsiarskej, Alžbetinej, Poštovej, Hrnčiarskej, Bielej, Bočnej, Mlynskej i Baštovej. Žánrovo pestrý bude aj repertoár.

hudba_v_meste_mapka1.jpg

hudba_v_meste_mapka2.jpg
Hudobný vodotrysk vypukne o dvadsiatej hodine na nezvyčajných miestach. Bude sa hrať v uliciach, dvoroch, baroch, na námestiach či v parkoch. Tohtoročným bonusom je samostatný program hudobných škôl na pódiách pri Dolnej bráne a pri Immaculate od 14. do 18. hodiny, ktorý bude pozvánkou do centra pred zotmením.
Mesto plné hudby zastreší hudobníkov z Košíc a okolia bez ohľadu na žáner, vek či stupeň profesionality. Popri nich sa budú prezentovať aj známejšie skupiny. Pri Immaculate na SPOTs stage rozprúdi zábavu kapela Rackajam a bratislavské duo Longital. Kasárne/Kulturpark pripravili pri Dolnej bráne zaujímavý hudobný funky a reggae mix s kapelami King Shaolin, Medial Banana a The Spankers. Novinkou tohtoročného podujatia sú koncerty klasickej komornej hudby vo dvore na Hlavnej 59. V novopostavenom pavilóne White noise pred Auparkom, pripomínajúcom ježka, sa budú premietať hudobné filmy.
 
Podujatie prinesie pestrú zmes kvalitných hudobných vystúpení a preto prosíme Košičanov, aby prijali hudbu aj vo vecernych hodinach so zhovievavosťou. Veríme, že si jeden z kulturnych vrcholov tohto roka naplno užijú v uliciach mesta“ povedala Martina Urik Viktorínová, hovorkyňa mesta Košice. Všetko bude hrať a spievať. Oplatí sa v piatok nezostať doma, ale nechať sa vtiahnuť do hudobného víru večerného mesta a počúvať, čo muzikanti zahrajú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.