Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Imaginácie Košice 2014

28. 5. 2014

IMAGINÁCIE Košice 2014 - Mestský park - štvrtok- piatok - sobota 29.5.- 31.5.2014 od 21:15

začiatok = 1. obraz : Kunsthale
2. obraz : mestské kúpalisko
3. obraz : multifunkčné ihrisko
4.obraz : trávnatá plocha pred "Parkovilou "
5. obraz : jazierko
6. obraz : Vila Sendy= kočuliarsky pavilón
bonus : fontána = projekcia na vodu + Carmina Burana / z vlaňajška /

Imaginácie budú tentokrát VEĽKÉ

Po skúsenostiach z predošlých ročníkov sa organizátori snažili vytvoriť prestavenie, ktorého jednotlivé obrazy budú naozaj veľké a môžu sa odohrávať na vyvýšenom alebo otvorenom priestranstve, aby bola čo najlepšia viditeľnosť pre tisíce divákov. S malým chlapcom, ktorý sa omylom dostal do sirotinca, keď sa stratil svojím rodičom, sa vydáme na rozprávkovú cestu domov. „Opäť pôjde o zaujímavý, magický príbeh, no tentoraz sa dotkneme aj aktuálnej témy, ktorá je žiaľ veľmi reálna, a to je hrozba vojny,“ hovorí Ľuba Blaškovičová, riaditeľka projektu.

Novinkou je Kunsthalle

Jednotlivé obrazy Imaginácii sa spájajú do jedného tematického celku a odohrávajú sa na viacerých miestach. Diváci sa posúvajú spolu s účinkujúcimi po dejovej línii. „Tento rok sa budú časti príbehu odohrávať len na šiestich miestach, takže diváci sa nenachodia až toľko, ako po minulé ročníky. Pristúpili sme k tejto koncepcii, pretože ľudia sa sťažovali, že sa nestíhali presúvať a kvôli obrovskému počtu divákov poriadne nevideli,“ hovorí Ľuba Blaškovičová. Novinkou je aj využitie interiéru. „Tento rok sme na veľkolepú úvodnú scénu zvolili úplne nový priestor – zrekonštruovanú Kunsthalle, aby sme ju aj touto formou predstavili Košičanom. Takže po prvý raz budeme aj v interiéri.

Talianski akrobati prvýkrát na Slovensku

Talianska skupina eVenti Verticali prinesie do Košíc úplne novú akrobaciu, niečo, čo na Slovensku ešte nikto nevidel. Ja by som sa tešila aj na akvabely, trampolínu, tá tu tiež ešte nebola, no a najmä na záverečný obraz,“ vymenuváva Blaškovičová s tajomným úsmevom. Tento rok nečakajte v Imagináciách videoprojekcie, ale tiež niečo nové. „Českí a slovenskí grafici chystajú video mapping na budovu bývalého korčuliarskeho pavilónu. A z toho čo som videla to bude naozaj niečo úžasné.

http://www.staromestske-divadlo.sk/imaginacie-opat-v-mestskom-parku/

Ďalšie info o Imagináciách si môžete vypočuť tu: Téma 28.5. Imaginácie

01.jpg

 

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.