Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Krása krasu

 

KRÁSY KRASU 

vernisáž 3.7.2014 o 16:00 hod. 

3.7.2014 – 14.9.2014

Kontakt: RNDr. Eva Sitášová, PhD., RNDr. Miroslav Fulín, PhD.

tel. 0917 965 012

 

Bannerová výstava Krása krasu chce obrazom a textom priblížiť návštevníkovi osobitosti, významnosť a jedinečnosť prírodných a na charakter územia viazaných kultúrnych a architektonických prvkov. Aj keď na našom území máme viacero krasových území s podobnými prírodnými hodnotami, každé z nich vyniká niečím nenapodobiteľným. 

Krasové územie na juhu Slovenska rozdeľuje štátna hranica na dva samostatné národné parky Slovenský kras a Aggtelek. Príroda územia nepozná hranice, a tak sa v oboch častiach nachádzajú identické prírodné úkazy, rastlinné i živočíšne druhy. Iba kultúrou obyvateľstva, prístupom k využívaniu a k ochrane územia vznikli typické architektonické a urbánne prvky charakteristické pre tú ktorú krajinu. 

Výstava Krása krasu dáva návštevníkovi možnosť spoznať nepoznané, pripomenúť si poznané obrazy z územia a zamyslieť sa nad ich večnosťou a nenahraditeľnosťou.

Výstava vznikla za účinnej spolupráce riešiteľov a z finančnej podpory projektu HUSK/ 1101/2.2.1/0036 „Prieskum biotopov veľkých šeliem (vlk, rys ostrovid) a zostavenie spoločného registra na základe ich fyziologického výskumu“.

Vstupné na výstavu: 1€

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.