Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Maratónsky vláčik

S "MAGDOU" na MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU do TURNE NAD BODVOU a späť

v sobotu 5. októbra 2013

UNIKÁTNY MARATÓNSKY VLÁČIK VYRAZÍ

na trať z KOŠÍC do TURNE NAD BODVOU a späť

Chcete vidieť miesto, kde pred takmer 90-timi rokmi odštartoval prvý košický maratón? Radi by ste si spestrili prvú októbrovú sobotu originálnou zábavou a turistickým výstupom na Turnianský hrad, či Zádielskú planinu? Ak áno, tak práve pre vás je pripravený mimoriadny MARATÓNSKY VLÁČIK.

Z košickej hlavnej stanice ho 5. októbra o 8:55 hod vypraví košický Klub historických koľajových vozidiel a Maratónsky klub v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a Historickou spoločnosťou I. Henszlmanna.
„Radi by sme deťom ukázali, odkiaľ v minulosti odštartovali prví maratónci jedného z najstarších a najznámejších maratónov na svete,“ hovorí Ladislav Olexa, vedúci odboru dopravy KSK a člen Maratónskeho klubu.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý program, o ktorý sa postará obec Turňa nad Bodvou. Lákadlom budú bojové hry pod hradom, rockový koncert či miestne špeciality.
„Jazda vláčikom, na ktorú pozývame najmä deti s rodičmi, alebo turistov, ktorí si obľúbili tento kút východného Slovenska, končí v stanici Turňa n. Bodvou. Tu odhalíme pamätnú tabuľu slávnemu košickému rodákovi, staviteľovi 13 -tich železničných tratí v Uhorsku, ale i budovateľovi Panamského či Korintského prieplavu - Bélovi Gersterovi.
Zároveň položíme kvety pri pamätníku štartu prvého maratónu u nás,“ dopĺňa program Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel.
Snahou organizátorov je z Maratónskeho vláčika vybudovať tradičné podujatie, ktoré Košičanom i návštevníkom mesta spríjemní deň pred štartom Medzinárodného maratónu mieru.
„Veríme, že takéto spestrenie jesene sa ľuďom zapáči a budeme môcť v tradícii pokračovať aj v ďalších rokoch,“ dodáva Ľubomír Lehotský, ktorý zároveň upozorňuje, že vzhľadom na zvýšený záujem je vhodné si miesto vo vlaku poistiť bezplatnou elektronickou rezerváciou na adrese:

khkv@khkv.sk, rezervaciekhkv@gmail.com

http://www.khkv.sk/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.