Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - MedziCentrum IV. 2013 (SPOTs)

Do jednotlivých mestských častí Košíc a okolia Výmenníkov SPOTs  si prizývame vizuálnych umelcov z Čiech a Slovenska. Snahou bude pomocou obyvateľov skúmať jednotlivé mestské prostredia a ich problematiku. Obyvatelia sa môžu (po dobu ôsmich dní) oboznamovať s umelcovým prístupom v tvorbe pre verejný priestor, otvorene s ním diskutovať na tému public-art (umenie pre verejný priestor) a navzájom sa nechať inšpirovať. Budú tak mať možnosť spoluvytvárania diela priamo v prostredí.

Projekt MEDZICENTRUM IV. (SPOTs 2013)  tvoria otvorené diskusie, komentované potulky mestskými časťami Košíc, odborné prezentácie a prednášky na tému „public art“, ďalej Pecha Kucha Night vol. 27. a ďalšie podujatia určené pre širokú verejnosť. Výsledkom projektu bude autormi komentovaná prehliadka, zdokumentovaná a vystavená vo Výmenníku Štítová.

MEDZICENTRUM IV. (SPOTs 2013) je public-artový projekt, ktorý bol doposiaľ koncipovaný pre kultúrne centrá vybudované v dvoch slovenských zastávkach železničnej siete: Banská St a nica contemporary v Banskej Štiavnici (2010, 2012) a Stanica Žilina Záriečie _ kultúrny uzol v Žiline (2011). V roku 2013 vzniká projekt v spolupráci s projektom SPOTs vo výmenníkoch, v kreatívnom priestore pre kreatívnych ľudí. Projekt SPOTs je jedným z kľúčových projektov Košice 2013 - Európskeho hlavného mesta kultúry.

Program: http://www.spots.sk/sk/tvorime-s-partnermi/medzicentrum-iv-2013-spots-/

medzicentrum-program-do-mhd.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.