Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - NA FRONTOVEJ LÍNII. Návrat do vojnových Košíc.

unnamed.jpg

14:00  – začiatok podujatia.

14:30   – predstavenie KVH Polom zo Žiliny T. Hofírkom. Ukážky uniforiem, zbraní, výstroje nemeckých vojakov. Ukážka strelieb z pechotných zbraní (puška, samopal, guľomet).

 15:00 – predstavenie KVH Krasnogvardejci z Košíc predsedom klubu. Ukážky uniforiem, výstroje, zbraní sovietskych vojakov. Ukážka strelieb z pechotných zbraní (puška, samopal, guľomet). Fotografovanie návštevníkov s vojakmi, možnosť bližšej ukážky zbraní, uniforiem, či jednotlivých súčastí výstroja.

15:30 - tvorivé dielne pre deti na prízemí. Komentovaná prehliadka výstavy „Boje o Dargovský priesmyk a oslobodenie Košíc“ (M. Jarinkovič, M. Konečný).

16:30 – prednáška T. Hofírka na tému „Uniformy a výstroj príslušníkov Wehrmachtu nasadených na prelome rokov 1944 – 1945 v okolí Košíc“. Po skončení prednášky možná diskusia s návštevníkmi, fotenie uniforiem a vystavených originálnych predmetov.

17:30   – záver oficiálneho programu.

Počas celého podujatia je možná individuálna prehliadka výstavy „Boje o Dargovský priesmyk a oslobodenie Košíc“ pre tých návštevníkov, ktorí nemajú záujem o niektoré z oficiálnych bodov programu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.