Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Nábor mladých železničiarov 2014

Nábor mladých železničiarov odštartuje Fun leto i svätojánsky vlak

Na detskej železnici chystajú ďalší rušný víkend plný atraktívnych podujatí a zábavy.
Na svoje si prídu deti ale aj záujemcovia o adrenalínové športové disciplíny.

Bohatý program v Čermeľskom údolí a na Alpinke odštartuje už v sobotu 21.6. o 10:00 hod netradičným FUN -RUN behom cez najrôznejšie prírodné, či umelo vytvorené prekážky. Účastníci sa stretnú s preskakovaním pneumatík, blatom, brodením v potoku, drevenými bariérami či vodnou stenou!

Pre malých aj veľkých nadšencov detskej železnice je pripravený nábor mladých železničiarov, ktorý podporila v rámci grantového programu Spoločne pre región aj hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia. Nábor začína v sobotu 21.6. o 9:15 hod. v priestoroch stanice Čermeľ.

„O prácu mladých železničiarov je u nás stále veľký záujem, no ich pôsobenie je podriadené patričnej organizácii a zaškoleniu. Aj preto organizujeme pre dievčatá a chlapcov vo veku od 6 do 19 rokov nábor, počas ktorého si budú môcť vyskúšať niektoré činnosti, ktorým sa budú venovať počas celej sezóny. Vyskúšajú si vypravenie vlakov, kontrolu cestovných lístkov, obsluhovať výhybky či pracovať v informačnej kancelárii Košickej detskej historickej železnice. Uplatnenie však v neformálnom Klube priateľov Detskej železnice nájdu aj ich rodičia, ktorých pomoc je vždy vítaná,“ hovorí riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský

Zábava na železničke v Čermeľskom údolí nekončí ani večer. Na Alpinku totiž o 18:45 hod. vypravia mimoriadny svätojánsky vlak za jánskou vatrou na Alpinke. Organizátori na veľkej lúke pripravili ražne i špekáčky, takže záujemcovia si budú môcť pri vatre upiecť chutnú večeru. Vláčik z Alpinky odíde o 21. hodine. Nočné vlaky sú na železničke výnimočné, no o to populárnejšie a tak mladí železničiari očakávajú plný vlak.

Viac informácii o víkendovom programe nájdete na www.detskazeleznica.sk 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.