Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Panely neoddeľujú, ale spájajú

Tak toto je šestnásta kniha Literárnej spoločnosti Pravé orechové. Na rozdiel od predošlých diel neobsahuje historické príbehy, ale poviedky zo súčastnosti. Nachádza sa v nej päť príbehov, ktoré autorom vyrozprávali obyvatelia košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce. Autormi poviedok sú Silvia Bolčová, Slavomír Szabó a Soňa Jakešová. Krst knihy bude vo štvrtok 29. 5. 2014 o 18.00 hod. v kultúrnom centre sídliska (vchod oproti úradu mestskej časti). 

 Všetkým milovníkom literatúry napísanej podľa skutočných udalostí je určená kniha „Panely neoddeľujú, ale spájajú“, ktorej verejná prezentácia sa uskutoční vo štvrtok 29. mája o 18.00 hod. v Kultúrnom stredisku mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce na Budapeštianskej č.30. Kniha vyšla vo vydavateľstve Vienala a prezentuje Sídlisko Ťahanovce prostredníctvom piatich poviedok, ktoré autori vytvorili na základe rozprávaní tamojších obyvateľov o ich mimoriadnych životných zážitkoch. Každé z diel vykresľuje osudy a ich epizódy, ktoré formovali i formujú životné postoje a náhľady súčasníkov na toto dvadsaťtri tisícové sídlisko. Autormi sú spisovatelia z Literárnej spoločnosti Pravé orechové – Silvia Bolčová, Slavomír Szabó a Soňa Jakešová. Je to už šestnásta kniha z ich autorskej dielne. 

       „Kniha vznikla pri príležitosti blížiaceho sa 30. výročia existencie nášho sídliska, ktoré oslávime na budúci rok. Poviedky približujú nielen rôznorodosť pohľadov na život v tejto mestskej časti, ale aj osobné životné skúsenosti našich obyvateľov, ktoré ovplyvnili ich názory na svet, či spoločnosť," povedal starosta mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce Ing. RNDr. Emil Petrvalský, CSc. 

       Kniha „Panely neoddeľujú, ale spájajú“ ponúka skutočné príbehy siahajúce z čias socialistického Československa až po súčasnosť. 

       „Necelý rok sme sa stretávali s tamojšími obyvateľmi, počúvali ich rozprávania a vybrali sme päť rôznorodých historiek, pričom v každej poviedke je hlavnou postavou človek iného charakteru a s iným náhľadom na život. V neposlednom rade je to i pohľad do súkromia a inak skrytých myšlienok ľudí, ktorí sa možno denne stretajú a míňajú v anonymnom dave," priblížil zrod knihy predseda Literárnej spoločnosti Pravé orechové Slavomír Szabó.

       Literárna spoločnosť Pravé orechové je občianske združenie spisovateľov z Košíc. Autori tvoria prevažne diela z dávnejšej histórie, ktoré vznikajú na základe pamäte ľudu a archívnych materiálov. Táto kniha je ich prvá s poviedkami zo súčasnosti. Spoločnosť vznikla v roku 2001, okrem šestnástich kníh vytvorili aj štrnásť rozhlasových hier a poviedok. Kniha „Panely neoddeľujú, ale spájajú“ vznikla s finančnou pomocou mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce. 

http://www.praveorechove.com/newsread.php?newsid=1712

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.