Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Pokus o Slovenský rekord v najväčšom počte naraz spievajúcich koledníkov

Pod vedením Mariána Čekovského chcú vytvoriť rekord v počte spievajúcich koledníkov
Košice 11. december 2013 – Slovenský rekord v najväčšom počte naraz spievajúcich koledníkov sa pokúsia vytvoriť na Vianočných trhoch pri košickom Auparku. Súčasťou tejto jedinečnej udalosti sa može stať každý, kto sa 14. decembra o 17.00 pridá k spievajúcemu publiku. Úlohu kapelníka a zároveň dirigenta hromadného spevu na seba zobral Marián Čekovský. Známy hudobník nakoniec odohrá hodinový koncert.
IMG_7633 o.jpg„Veríme, že sa nám spoločne ako prvým na Slovensku podarí v Košiciach rekord vytvoriť. Stačí sa zúčastniť v hojnom počte a pri spievaní držať v ruke zapálenú sviečku, aby mohli zástupcovia rekordérskej komisie koledníkov riedne spočítať. Toľko svetiel istotne bude pekných aj na pohľad,“ povedal riaditeľ košického Auparku Marcel Zeleňák. 
Jedinečná udalosť je súčasťou „hviedznych sobôt“ plných hudby a zábavy 21. decembra zavŕši spevák Róbert Opatovský svojim koncertom. Návštevníkom zaspieva známe aj vlastné vianočné skladby a symbolicky ukončí Vianočné trhy zhasnutím sviatočného svetla v lampáši.Na námestí pred Auparkom je však živo každý deň. Okrem tradičných trhovníckych jedál a nápojov si návštevníci môžu až do Vianoc pochutnať na rôznych špecialitách, grilovaných jedlách, rybách či napríklad na grilovanom camemberte s medom. Okrem teplých nápojov sú v ponuke aj výborné tokajské vína. Za povšimnutie stojí tiež bodkovaná keramika alebo pravé domáce perníky.
Kúpiť dostanete aj umelé a živé vianočné stromčeky; rôzne vianočné ozdoby nájdete v špeciálne zriadenej predajni v pasáži Auparku. Na deti čaká vo vyhradenej zóne drevený kolotoč na ručný pohon a hračky v podobe zvieratiek, na ktorých si deti môžu odskúšať svoju obratnosť. Nezabudli sme ani na tradičné remeslá, vyrobiť si vlastný darček môžu návštevníci v kováčskej vyhni pod dohľadom majstra kováča.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.