Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Premiéra filmovej rozprávky so Celeste Buckingham spojená s autogramiádou

Film o víťazstve lásky, dobra a krásy

Už začiatkom októbra budú mať diváci na celom Slovensku možnosť vidieť novú slovenskú rozprávku, ktorá nám tu 12 rokov chýbala. Celovečerný hraný film Láska na vlásku odohrávajúci sa v polovici 15.storočia je inšpirovaný jedným z najkrajších príbehov svetovej literatúry - románom Marka Twaina Princ a Bedár. Samuel Spišák hrá vo filme dvojrolu - princa Mateja Korvína aj kováčovho syna Tomáša. Ako sám povedal, tento film bola zatiaľ jeho najväčšia herecká príležitosť, keďže oba charaktery boli veľmi odlišné a musel sa veľmi sústrediť aby sa mu ich charaktery neplietli.

Premiéra 10.10. 2014 CINEMAX KOŠICE – Atrium Optima Košice

18:00 začiatok predstavenia

19:30 pozdravenie divákov po predstavení

19:45 autogramiáda v NC

laska-navlasku.jpg

 

Láska na vlásku - PressKit

Osoby a obsadenie:
dvojrola princ Matej a kováč Tomáš – Samuel Spišák
Princezná Beatrix – Celeste Buckingham
Dedinské dievča Hana – Judit Bárdos
Kráľ – Tomáš Hanák
Veliteľ stráží – Attila Mokos
Hvezdár – Tomáš Matonoha
Ceremoniár – Karol Čálik
Kat 
– Marko Igonda

Námet, scenár, Réžia: Mariana Čengel Solčanská
Kamera: Ivan Finta
Strih: Ondrej Azor
Zvuk: Ján Grečnár 

 

Synopsa filmu:
Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú však nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš je nútený zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravý princ, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť v mužov a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku.

Z pozadia nakrúcania:
Rozprávka Láska na vlásku sa nakrúcala 31 dní, 13 hodín denne na rôznych lokáciách: oravský hrad, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, štúdiá RTVS, Nitriansky hrad, kostolík sv. Michala v Drážovciach. Počas nakrúcania zažil celý štáb mnoho dobrodružstiev. Jeden z kaskadérov , ktorý zaskakoval v náročných šermiarskych a jazdeckých scénach za Sama Spišáka, si napríklad nebezpečne zlomil ruku.
- Krčmárovi traja synovia vážili dohromady 600kg a na Oravský hrad ich musel vyviesť traktor s radlicou.
- Bozkávacie scény Sama Spišáka a Celeste boli skutočné, keďže režisérka žiadala úplnú autenticitu, na čo jej obaja Samo i Celeste odpovedali: Ok, no problem!
- Vo filme účinkuje mnoho zvierat, no najnebezpečnejší boli vlci. Skutočne šlo niekedy o život, najmä keď sa pustili naháňať štáb.
- Paradoxne nie šermiarske scény, ale dojenie kravy spôsobovalo Smovi Spišákovi najväčší stres

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.