Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Príbehy rozprávané hlinou

18.5.2013 o 13:00 - Dom remesiel, Hrnčiarska 11 - Príbehy rozprávané hlinou + výstava Keramika minulého tisícročia a v súčastnosti

Fotku

Dňa 18. mája od 13.00 sa pri novovybudovanom objekte Východoslovenského múzea v Košiciach, Dome remesiel na Hrnčiarskej ulici č. 11, uskutoční podujatie nazvané Príbehy rozprávané hlinou. Podujatie, na ktorom si určite prídu na svoje „malí i veľkí“, sa koná v rámci Medzinárodného dňa múzeí a realizuje sa vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR a EHMK 2013.

Pôjde o propagáciu súčasného hrnčiarskeho remesla spojenú s prezentáciou výroby keramiky na hrnčiarskych kruhoch. Predstavia sa hrnčiarski majstri z východného Slovenska, ktorí budú priamo na mieste tvoriť svoje diela. Návštevníkom sa ponúkne možnosť skúsiť si prácu na hrnčiarskom kruhu a privoňať k jednému z najstarších remesiel. Pripravená je aj tvorivá hrnčiarska dielňa pre deti s možnosťou vytvoriť si v rukách svoju vlastnú keramickú nádobku. Pod odborným vedením nazrú to tajomstiev techník výroby keramiky bez hrnčiarskeho kruhu. V Dome remesiel bude v tento deň otvorená výstava Keramika minulého tisícročia a v súčasnosti, ktorá predstaví archeologické nálezy keramiky z Košíc datované do obdobia stredoveku a novoveku v konfrontácii so súčasnou tvorbou hrnčiarskych majstrov. Výstava v Dome remesiel je súčasťou programu Košickej noci múzeí a galérií 2013 a pre verejnosť je sprístupnená do 31. 8. 2013.

http://www.terraincognita.sk/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.