Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Príležitos​ť pre mladých železničia​rov

23. 5. 2013

Detská železnica ponúka príležitosť pre mladých železničiarov
 
Košická detská historická železnica ponúka jedinečnú príležitosť pre dievčatá a chlapcov vo veku od 6 do 19 rokov stať sa členom Klubu priateľov Detskej železnice. Mladí nadšenci si tak budú môcť vyskúšať výpravu vlakov, prácu sprievodcu či ďalšie atraktívne činnosti na naozajstnej železnici. Nábor nových členov sa uskutoční v nedeľu, 26. mája 2013 na stanici Čermeľ od 9:30 hod.
V Čermeli nájdu uplatnenie nielen budúci železničiari, ale aj animátori, učitelia, stavbári, konštruktéri, remeselníci, pracovníci v cestovnom ruchu, žurnalisti a mnohé ďalšie profesie. Jediným kritériom na prijatie je chuť priložiť ruku k dielu a učiť sa. „Neobchádzame ani rodičov a na železničke radi privítame aj pomocnú ruku dospelých. Na druhej strane rodičia musia súhlasiť s tým, že ich dieťa sa bude venovať takejto netradičnej voľnočasovej aktivite,“ uviedol Igor Holéczy, prednosta stanice Čermeľ z OZ Detská železnica Košice.
Na detskej železnici už od minulého roka pôsobí takmer 40 dobrovoľníkov, ktorí by radi medzi sebou privítali nových členov. Tí budú aj v tomto roku pokračovať v záchrane a rozvoji ojedinelej slovenskej atrakcie - unikátneho parného rušňa a historických vagónikov Detskej železnice v Čermeli.
„Mladých železničiarov, po vzore čias zrodu železničky, postupne zapájame aj do samotnej prevádzky v úlohe malých výpravcov, sprievodcov či animátorov. Samozrejme, všetko pod dozorom dospelých a skúsených železničiarov. Deti sa oboznamujú s prevádzkou formou tvorivých dielní, brigád, vychádzok, poznávacích jázd a ukážok práce parného či motorového rušňa. Svojou dobrovoľníckou prácou tiež prispejú k budovaniu originálneho imidžu železničky, veď napríklad na detskej železnici v Budapešti s nadšením pracuje vyše 500 detí,“ vysvetľuje Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.
Aktivity Klubu priateľov Detskej železnice a mladých železničiarov aj v tomto roku podporuje mesto Košice a v v rámci grantového programu Spoločne pre región aj hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia.
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Občianske združenie Detská železnica Košice od roku 2012 prevádzkuje Košickú detskú historickú železnicu, ktorá patrí s viac ako 30 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí.
 
 
Zuzana Lehotská, marketing a PR
OZ Detská železnica Košice
0905 496 426
kezeleznica@gmail.com
www.detskazeleznica.sk
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.