Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Program osláv Dňa mesta Košice 2014

Májové Dni mesta Košice prinesú aj niekoľko noviniek

Viac ako tisíc účinkujúcich v 70 hlavných a sprievodných programoch pre milovníkov kultúry, ľudového umenia, histórie, gastronómie i športu je pripravených v dňoch 30. apríla až 11. mája osláviť jubilejné 20. Dni mesta Košice.

KOŠICE. Ako dnes novinárov informoval primátor Košíc Richard Raši, v tomto roku sa oproti minulosti objaví niekoľko nových momentov.

"Prvýkrát sme mohli naplno využiť veľkorysé priestory, ktoré sa premenili a zrekonštruovali v rámci projektu EHMK 2013. Svoje využitie tak v rámci osláv bude mať Kunsthalle, Kulturpark, vynovený Amfiteáter, Hrnčiarska ulica ako Ulička remesiel, či vynovené mestské parky," povedal Raši.

Nebude chýbať Košický guláš

Do programovej mozaiky prispejú aj mestské podniky. Bytový podnik pripravil Dni otvorených dverí Historickej radnice, Knižnica pre mládež ponúkne Literárne Košice Jána Štiavnického, Mestské lesy organizujú Regionálny lesnícky deň, Dopravný podnik prehliadku starých a nových autobusov.

"K tohtoročným novinkám patrí spolupráca mesta pri organizovaní podujatí Košice Fest a Active life. Populárny Košický guláš okrem kulinárskej súťaže prinesie aj celodenný program pre celé rodiny," doplnil primátor, pričom prisľúbil, že na tejto súťaži sa aktívne zúčastní aj osobne.

Otvoria detskú železnicu aj zoo

Dni mesta Košice už tradične prinášajú otvorenie sezóny v detskej železnici i ZOO, rekonštrukciu historických bojov i súťaž vlastnoručne vyrobených plavidiel Košické Benátky.

"Tento rok sa nám prihlásilo rekordných 18 tímov. Teší ma, že svoje plavidlá postavia aj tri detské domovy z Podolínca, Nižnej Kamenice aj z Košíc," upozornil Raši.

Práve týmto domovom sa primátor rozhodol rozdeliť výťažok z charitatívneho podujatia VSS City Run. Za každý zabehnutý kilometer na bežiacom páse umiestnenom na Hlavnej ulici venuje domovom 10 eur.

"Som presvedčený, že Košičania opäť raz prejavia nielen svoju chuť športovať, ale aj podporiť dobrú vec a že na páse vybeháme aspoň 1000 eur," vyhlásil.

Rozpočet na bohatý program Dní mesta tvorí suma 46 000 eur, pričom ďalších 30 000 predstavuje príspevok hlavného sponzora podujatia.

22. 4. 2014 12:36 | tasr

Pre zväčšenie, kliknite na obrázok alebo si stiahnite program vo formáte PDF.

dmk01.jpg

dmk02.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.