Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

POZVÁNKA - Verbovačka do hradnej posádky

Castellum Cassovia verbuje hradnú stráž.

 
Občianske združenie Castellum Cassovia verbuje do svojich radov dobrovoľníkov, ktorí budú pôsobiť v hradnej posádke Košického hradu. 
 
     Už túto sobotu 29. 6. 2013 o šestnástej hodine bude občianske združenie Castellum Cassovia verbovať do radov dobrovoľníkov nových členov hradnej posádky. „Hľadáme najmä remeselníkov, kuchárov, vojakov do hradnej stráže ale aj rôznych umelcov, pretože všetky tieto profesie sú pre hrad a život na hrade potrebné ako soľ.“ Povedal Ľuboš Porada, zakladajúci člen združenia, „v priebehu roku 2013 chceme pre návštevníkov pripraviť množstvo podujatí, pri ktorých sa bez pomoci schopnej hradnej posádky nezaobídeme.“ Ako ďalej prezradil, Castellum Cassovia chce rokovať s mestom Košice o partnerstve pri vytvorení akejsi „galérie“ histórie minciarstva v Košiciach, galérie archeologických prác na hrade a galérie odievania v stredoveku, ktorá by mala byť vytvorená v priestoroch infocentra priamo na hrade. „Táto galéria spolu s vojenským táborom by mala slúžiť tak denným návštevníkom hradu ako aj školám ako pomôcka pri výučbe histórie. Návštevníci by tu mali možnosť vyskúšať si život v stredoveku na vlastnej koži. Pre tých zručnejších ale aj menej zručných máme pripravenú sériu dielní, v ktorých si budú mať možnosť vyrobiť si vlastný luk, naučia sa variť jedlá našich predkov a mnoho iného“ dodáva Ľuboš Porada.
 
     Takže rozmýšľate o programe na víkend? Čo tak vybrať sa v sobotu na Košický hrad a zažiť zaujímavý víkend v prírode s ľuďmi, ktorí oživujú dejiny pre terajšie generácie?
 
     „O štrnástej sme pre návštevníkov prichystali moderovanú prehliadku hradu, pod vedením Dr. Petra Bednára z Archeologického ústavu SAV a o šestnástej prebehne samotné verbovanie, ktoré bude taktiež spojené s prehliadkou hradu. Takže pozývame všetkých Košičanov, ale aj cezpoľných k nám na Košický hrad zažiť čaro tohto zaujímavého hradu.“ rozlúčil sa s nami Ľuboš Porada.
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.