Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Oprava mosta cez Hornád pri obci Ťahanovce

7. 11. 2015

Na popraskanom moste cez rieku Hornád do obce Ťahanovce sa v utorok začali stavebné práce. Havarijný stav, pre ktorý vlani mesto zakázalo prejazd nákladným autám a znížilo povolenú prejazdovú rýchlosť na 30 km/h, odstráni košická spoločnosť Bavex K2.sk.

Ako vyplýva zo zmluvy o diele zverejnenej na stránke Mesta Košice, magistrát jej za stavebné práce zaplatí 197-tisíc eur. Je to takmer o 200-tisíc eur menej, ako sa pri vypísaní súťaže predpokladalo. Mimoriadne nízkou cenou sa spoločnosti podarilo predbehnúť piatich uchádzačov.

Statické narušenie mosta zistilo mesto po obhliadke vlani v auguste. Ako uviedla hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová, výrazné poškodenia boli badateľné až v troch štvrtinách rozpätia mosta. Časť železobetónového záhlavia sa odtrhla a posunulo sa aj kĺzne ložisko, na krajných nosníkoch sa objavili početné trhliny, ochranná betónová vrstva sa vydula.

Víťazný uchádzač má za úlohu predovšetkým posilniť konštrukciu mosta, opraviť poškodené nosníky, výstuž a betónové časti. Práce by mali podľa zmluvy ukončiť do troch mesiacov.

http://www.kosicednes.sk/tahanovsky-most-uz-opravuju/

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

si robia srandu?

(Jano, 8. 10. 2015 21:39)

za vyspravenie dier flexibilnym lepidlom a namalovanie zabradlia si firma ide vypytat 197 tisic EUR, to sa mi snad sniva...

To opravuje Pat a Mat?

(Rasto, 9. 9. 2015 0:13)

Asi by bolo lepsie nechat to ako to bolo a pockat az most vezme velka voda, vyhodenych 200 tisic...