Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Opravy mosta na Hlinkovej

Opravy na moste Hlinkova v Košiciach si vyžiadajú dopravné obmedzenia

Mesto opravovalo dilatácie mosta už vlani. Z dôvodu začatia školského roku a s tým súvisiacim zvýšením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom.

Košice 1. júla (TASR) – Dopravné obmedzenia si vyžiadajú práce na oprave mosta na Hlinkovej ulici v Košiciach v úseku nad riekou Hornád, ktoré sa začnú v utorok (3.7.). Predpokladaný termín ukončenia prác je 30. júl.
"Počas prvej etapy prác budú uzavreté obidva jazdné pruhy smerom do centra mesta s presmerovaním premávky do protismeru. Pri druhej etape budú uzavreté obidva jazdné pruhy smerom na sídlisko Dargovských hrdinov, respektíve Sídlisko Ťahanovce, takisto s presmerovaním do protismeru," informoval magistrát mesta. V rámci prác ide o finálnu úpravu dilatácie mostného telesa. Úpravy sa budú robiť aj počas dní pracovného voľna.
Mesto opravovalo dilatácie mosta už vlani. Z dôvodu začatia školského roku a s tým súvisiacim zvýšením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom. Finálna úprava pružnou zálievkou si vyžadovala opätovne dopravné obmedzenia v danom úseku, z toho dôvodu boli práce naplánované na začiatok školských prázdnin.

www.teraz.sk/regiony/kosice-opravy-na-moste-hlinkova-si-v-j/334432-clanok.html

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Opravy mosta na Hlinkovej od zajtra (19. 7.) pokračujú, dôjde k jeho čiastočnej uzávere

Mesto Košice v mesiaci jún bezodkladne vyriešilo problém na moste cez rieku Hornád na Hlinkovej ulici. Podrobná obhliadka mosta ukázala, že sú nutné ďalšie opravy. Začnú v stredu (19. 7. 2017) čiastočnou uzáverou mosta. Mesto chce využiť na práce dovolenkové a prázdninové obdobie, kedy je predpoklad menšieho pohybu vozidiel po moste ako počas iných mesiacov roka.

Opravovať sa budú mostné uzávery na oboch stranách mosta, ale postupne, vždy len po jednom jazdnom pruhu. Celkovo sú na moste štyri, dva smerom do centra mesta, a dva v smere na mestskú časť Košice - Dargovských hrdinov. V stredu (19.7.2017) bude uzavretý najprv pravý (vonkajší) jazdný pruh, v smere do centra Košíc. Čiastočná uzávera je predbežne plánovaná na 6 týždňov, do 27.08.2017.

Vzhľadom na konštrukčné prevedenie mosta, mostných uzáverov, ale aj vzhľadom na poškodené dobetonávky medzi nosníkmi po celej dĺžke mosta, pôjde aj teraz „iba" o čiastkové opravy. Okrem iného aj preto, lebo už pri výstavbe mosta na Hlinkovej boli nevhodne riešené napríklad mostné uzávery pod asfaltovo - betónovou konštrukciou. Podľa odborníkov, z dlhodobého hľadiska preto bude nutné riešiť opravu mosta, pričom ale nepôjde o jeho celkovú rekonštrukciu. 

Hlinkova ulica je dopravná stavba, ktorej projektový názov bol: Výpadová komunikácia Duklianskych hrdinov. V rokoch 1965 – 1968 ju stavali vtedajšie Inžinierske stavby, národný podnik Košice. Hlavným účelom cestnej komunikácie (širokej 9,5 m) na vtedajšej ulici Duklianskych hrdinov bolo napojenie novovybudovanej severnej časti Košíc na Prešovskú cestu. Po výstavbe sídliska Dargovských hrdinov a neďalekých Ťahanoviec došlo k výraznému zvýšeniu automobilovej dopravy, preto bolo nutné ulicu Duklianskych hrdinov rozšíriť na 14,5 metra. Inžinierske stavby n.p. Košice tak urobili v rokoch 1986 – 1989.

www.kosice.sk/article.php?id=19647

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

havarijny stav!

(Peter, 19. 11. 2017 20:22)

za tym si stopercentne stojim ze ten most musi ist prec! ani sebelepsia rekonstrukcia nepomoze, ten most praska, je v pohybe ,rozpadava sa.. je to evidentne viditelne na tych zaberoch a kazda nova foto a novy stav len potvrdzuje moje slova..
zaslepena smeracka cestna sprava mesta kosic je totalne slepa a tvari sa ze nic..az sa stane velke nestastie potom mi daju za pravdu!
bud velka generalna rekostrukcia od zakladu alebo uplne novy most..

Re: havarijny stav!

(Peto, 13. 12. 2017 19:48)

Nieco take - odstavenie tohto mosta si nedokazem predstavit... sami vieme, co sposobi len zuzenie o 1pruh v JEDNOM smere, nie uplne odstavenie.. tu ostava jedine rychlo vybudovat nejake trvale prelozenie cesty a rekonstruovat tento most ale komplexne..
A kedze ten ponad Ruzin riesili takmer rok, neviem si predstavit, kolko by trvala vystavba uplne noveho.. A to bez "nahrady" nejde, ved by rano skolabovali cele KE... Tie tri prechody ktore v KE su /zapad vychod - tesco, palackeho a vss/ su MALO uz teraz...

katastrofalny havarijny stav!

(Peter, 20. 7. 2017 12:29)

ty voleeeeee co som omrkol par obrazkov, musim otvorene povedat ze toto je uz havarijny stav suci na odpalenie a znicenie celeho mosta a na kompletne postavene noveho mosta.. (vyriesit by sa to dalo docasnym postavenim vojenskeho pontonoveho mosta,po ktorom by prechadzali auta, ktory by sluzil aspon na dobu, pokial by sa nepostavil novy most..)
..je to dosledok toho,ze roky od hlbokeho komunizmu sa do toho mosta neinvestovalo, udrzba bola totalne zanedbana a tu je vysledok.. tu si myslim ze uz take latanie platanie nepomoze, ten most sa rozpadava takmer cely! este ten most nad zeleznicou bol na tom lepsie ako tento..

Re: katastrofalny havarijny stav!

(Rasto, 24. 7. 2017 0:13)

Mohli by ste poukazat na konkretne dovody preco si myslite ze je to taka katastrofa?

Re: Re: katastrofalny havarijny stav!

(Peter, 26. 9. 2017 21:25)

konkretne dovody? lol ved sa rozpadava cely most kusok po kusku na prach ake konkretnejsie dovody este potrebujete ,ved to vidi aj slepy norbert.. :D to len kosicka samosprava plata a zahmlieva problem.. a zakryva pred nim oci.. aby nemuseli vybavovat eurofondy pre opravu resp mali viac do vrecak.. skorumpovana smeracka mafia..

Re: Re: Re: katastrofalny havarijny stav!

(late, 19. 11. 2017 16:35)

odporucam urychlene vyhladat lekarsku pomoc ;)

Re: Re: Re: Re: katastrofalny havarijny stav!

(Peter, 19. 11. 2017 20:14)

povedal smeracky zlodej a dement pchajuci sa rasimu do analu ..to je taaak hrozne vypovedneee.. lool

Re: Re: Re: Re: katastrofalny havarijny stav!

(kosican, 19. 11. 2017 20:17)

ake vedenie mesta taky stav ciest ..verim ze sa to teraz po zvoleni trnku vyrazne zlepsi kedze trnka ma jednu z hlavnych priorit komunikacie a infrastrukturu v meste a investicie vo velkom vramci eurofondov do nej..

amateri

(Peter, 26. 9. 2017 21:28)

lol oni si myslia ze ked amatersky zacementuju formickou jeden pasik na moste ze tym opravia most a vyriesia problem, neskutocni neandertalski cestari neschopni.. ten most potrebuje rozobrat cely komplet a postavit novy na tom mieste inak to nepojde uz to tu tvrdim hodne dlhu dobu a nik ma nepocuva ze most je v katastrofalnom havarijnom stave ..az sa celkom zruti aj s autami do hornadu potom uz bude neskoro..